Поиск

На ВДНГ з'явиться кураторська інституція \"Павільйон культури\"

На ВДНГ з'явиться кураторська інституція "Павільйон культури"

Павільйон 13 на ВДНГ

Текст: Buro 24/7

Інституція працюватиме на перетині сучасного візуального мистецтва, нової музики та архітектури

Команда ВДНГ та організація "Благодійний фонд "Павільйон культури" оголосили про старт нової інституції "Павільйон культури". Місце стане кураторською інституцією, що працює на перетині сучасного візуального мистецтва, нової музики та архітектури.

На ВДНГ з'явиться кураторська інституція "Павільйон культури" (фото 1)
"Павільйон культури", пролог. Фото: Євген Нікіфоров, 2020

Інституція знаходиться в павільйоні 13 на ВДНГ  колишньому павільйоні вугільної промисловості. Її основна мета  дослідження та оприявнення важливих явищ, імен, творів та практик, яким досі бракувало умов для реалізації, професійної презентації та публічної уваги.

На ВДНГ з'явиться кураторська інституція "Павільйон культури" (фото 2)
"Павільйон культури", пролог. Фото: Євген Нікіфоров, 2020
На ВДНГ з'явиться кураторська інституція "Павільйон культури" (фото 3)
Відкриття Тбіліського Архітектурного бієнале в павільйоні 13. Фото: Наталка Дяченко, 2020

Засновники та перші куратори "Павільйону культури": Саша Андрусик, Ольга Балашова, Вітя Глущенко, Лізавета Герман, Марія Ланько, Ірина Мірошнікова, Олексій Петров.

На ВДНГ з'явиться кураторська інституція "Павільйон культури" (фото 4)
Засновники "Павільйону культури" (→ зліва направо): Вітя Глущенко, Ольга Балашова, Марія Ланько, Лізавета Герман, Олексій Петров, Іра Мірошнікова, Саша Андрусик. Фото: Євген Нікіфоров, 2020

Серед основних завдань павільйону стати постійним середовищем для становлення і розвитку важливих культурних ініціатив, надавати їм всебічну підтримку та простір для реалізації власних проєктів.

На ВДНГ з'явиться кураторська інституція "Павільйон культури" (фото 5)
"Павільйон культури", пролог. Саша Андрусик. Фото: Євген Нікіфоров, 2020

"Наша мета  перетворити ВДНГ на культурно-просвітницький парк та джерело підвищення культурного й соціального капіталу нації. Ми віримо, що, реалізуючи подібні культурні ініціативи, можемо впливати на систему цінностей українців. Це вкрай важливо, адже частіше за все саме наявність або відсутність певних цінностей  ключова причина процвітання або занепаду націй",  розповів Євген Мушкін, генеральний директор Національного комплексу "Експоцентр України".

На ВДНГ з'явиться кураторська інституція "Павільйон культури" (фото 6)
"Павільйон культури", пролог. Виступ Максима Коломійця, Віктора Рекала та Вікторії Тихонової. Фото: Євген Нікіфоров, 2020
На ВДНГ з'явиться кураторська інституція "Павільйон культури" (фото 7)
"Павільйон культури", пролог. Виступ Максима Коломійця, Віктора Рекала та Вікторії Тихонової. Фото: Євген Нікіфоров, 2020

Партнером "Павільйону культури" стане громадська організація "Музей сучасного мистецтва", яка опікується питанням створення державного музею сучасного мистецтва в Україні. Наразі в павільйоні тривають дослідження і ремонтні роботи. Презентація майбутньої програми та проєкту ревіталізації будівлі для широкої аудиторії відбудеться 4-5 вересня 2021 року.

На ВДНГ з'явиться кураторська інституція "Павільйон культури" (фото 8)
"Павільйон культури", пролог. Виступ Максима Коломійця, Віктора Рекала та Вікторії Тихонової. Фото: Євген Нікіфоров, 2020
На ВДНГ з'явиться кураторська інституція "Павільйон культури" (фото 9)
Відкриття Тбіліського Архітектурного бієнале в павільйоні 13. Фото: Наталка Дяченко, 2020

У жовтні 2021 року в "Павільйоні культури" відбудеться проєкт "Корисні копалини: виставка опер в павільйоні спогадів"  велика мультимедійна виставка на основі циклу з трьох сучасних опер, поставлених агенцією "Вухо" у Національній опері України у 2016-2018 рр. В рамках проєкту розпочнеться фандрейзингова кампанія зі збору коштів на ревіталізацію будівлі павільйону 13.

Дізнайтеся більше про "Павільйон культури" за посиланням.

 

Дивіться також:

"Пектораль. Знахідка століття": 5 міфів про найвідомішу прикрасу, знайдену в Україні.

Живопис, фотографія та поезія: Найцікавіші виставки в Києві, які варто відвідати.