Поиск

\"У праці сконати\": Що потрібно знати про виставку у павільйоні \"Джерело\"

"У праці сконати": Що потрібно знати про виставку у павільйоні "Джерело"

За Франком

Текст: Buro 24/7

Виставковий простір у радянському бюветі


9 жовтня у Києві, у павільйоні "Джерело", відкриється виставка “У праці сконати”. Це третя виставка у колишньому радянському бюветі, який перетворили на виставковий простір на вулиці Богдана Хмельницького, 16.

Виставка є частиною проєкту “Павільйон "Джерело": Тіла в місті”, у якому протягом двох місяців експонуються чотири цикли відео про соціальні проблеми в місті: візуальну екологію, насильство, працю, гендер.

"У праці сконати": Що потрібно знати про виставку у павільйоні "Джерело" (фото 1)

Експозиція “У праці сконати” триватиме цілодобово протягом двох тижнів. У програмі відкриття — DJ-сети, лайв-виступи музикантів, перформанс і тематичний майстер-клас.

“Дай працювать, працювать, працювати. В праці сконать!” — відсилає до вірша Івана Франка назва виставки. Вона піднімає питання, чим є праця для людини у сучасному місті та як вона впливає на нашу буденність.

Чеська художниця Марі Лукачова та український художник Тарас Каменний представлять свої відеороботи, пов'язані з сучасними моделями розчинення життя у праці та погляду на неї з різних боків.

“Міський ландшафт — це ландшафт праці, безліч способів практичного залучення людських ресурсів у процеси виробництва чи обслуговування. З деактуалізацією поняття "робочого дня" та повним взаємопроникненням відпочинку та споживання суб'єкт стає тотально продуктивним. Інакше кажучи, з нього повністю витискають його ресурс, його буття, а способи цього витискання набувають нечуваної раніше вишуканості. Працюють тіла, працюють психіки, працюють ідентичності та долі”, — зазначає кураторська група “Сира Нора” у складі архітекторки Богдани Косміної, художників Аліни Клейтман та Микити Кадана.

Формат експонування спрямований на впровадження мистецтва в повсякденне життя містян поза рамками галерей та музеїв, а також є новою формою репрезентації мистецтва у часи пандемії.

Виставка відкриється 9 жовтня, о 18:00. Вхід вільний.

Програма:

  •  18:00 — 22:00. Тарас Каменний. Перформанс “Картина-зброя”
    Арт-перформанс художника про те, яку силу має зброя художника.
  • 20:00 — 20:30. Майстер-клас від Бориса Кашапова та Лесі Кульчинської "Як стати художником”.

Дивіться також:

Перший погляд: Виставка "Ательєнормально" та студії "Троянда" у Музеї Ханенків.

"Когда люди собираются вокруг смерти, всё становится очень живым", — Катя Либкинд о выставке опер "Ухо".