Поиск

Плани на тиждень: Виставки сучасного українського мистецтва в Києві, які варто відвідати

Плани на тиждень: Виставки сучасного українського мистецтва в Києві, які варто відвідати

Не пропустіть!

Текст: Buro 24/7

Виставки Владислава Мамсікова, Олександра Ройтбурда та роботи видатних українських митців із приватних колекцій

Після тривалих локдаунів та карантинних обмежень через пандемію культурно-мистецьке життя в Україні поступово оживає, і з'являється все більше подій, на які хочеться потрапити. Зокрема, в червні у Києві є можливість відвідати важливі виставки українського сучасного мистецтва, на яких представлені твори провідних митців та класиків України.

Редакція BURO. розповідає про три виставки червня, варті уваги:

 

З 16 червня 2021 у Bereznitsky Art Foundation пройде ювілейна виставка художника Владислава Мамсікова класика альтернативної хвилі мистецтва 1960-1970-х років, яка символізує епоху відлиги. Виставка має назву "Спостерігач обріїв".

На виставці буде представлено два головних періоди у творчості художника  1960-1980-ті ХХ століття і 10-ті ХХI століття. Це два рівнозначні рухи, які розкрили талант і головний творчий фокус художника  вміння бути собою, мати свою правду і в той же час насолоджуватися життям незалежно від зовнішніх впливів. Владислав Мамсіков і його однодумці, всупереч ідеологічному диктату, знаходили свою мову в мистецтві, яка відобразила наявність європейських тенденцій в мистецтві України тих часів.

Плани на тиждень: Виставки сучасного українського мистецтва в Києві, які варто відвідати (фото 1)

"Тонке відчуття часу, схильність до європейських цінностей, свій персональний метод живопису, вміння відокремлювати соціальне від особистого зазначили місце Владислава Мамсікова серед найвідоміших митців українського андеграунду радянських часів, таких як Віктор Зарецький, Анатолій Лимарєв, Михайло Вайнштейн, Зоя Лерман, Галина Неледва та інші",  зазначається у релізі організаторів виставки.

Дізнайтеся більше про виставку Владислава Мамсікова на сайті Bereznitsky Art Foundation.

Плани на тиждень: Виставки сучасного українського мистецтва в Києві, які варто відвідати (фото 2)

 

З 16 червня по 24 липня 2021 у Щербенко Арт Центрі пройде персональна виставка Олександра Ройтбурда "Вправи на розкутість", до якої увійшли дві нові серії робіт: живописні зображення скульптур і жіночі півфігури. Серії об'єднує ключова риса  у своїй авторській манері Ройтбурд заграє з академічним каноном.

Художник зазначає, що він "переказує" відомі скульптури, вступаючи у діалог із класикою та класицистичною естетикою. Цей переказ  розкутий, "більш експресивний, ніж зазвичай", завдяки зображуваним скульптурам, чия умовна впізнаваність надає привід до грайливої інтерпретації. Антична підручникова класика ("Амур і Психея", "Венера Калліпіга", "Дискобол"), шедеври майстрів Відродження ("Брут" Мікеланджело і "Воскресіння" французького маньєриста Ж. Пілона) та зразки класицизму ("Венера" І. Віталі) "набувають м'якості, грайливості, випадковості рис, наче вони відбиті в бракованому дзеркалі".

Дізнайтеся більше про виставку Олександра Ройтбурда "Вправи на розкутість" тут.

Плани на тиждень: Виставки сучасного українського мистецтва в Києві, які варто відвідати (фото 3)

 

До 31 липня 2021 року в культурній інституції М17 проходить виставка українського сучасного мистецтва з приватних зібрань "Відкрита можливість".

Виставка охоплює різні стилістичні та часові періоди, пропонуючи відвідувачам погляд на сучасне мистецтво України  від одеського концептуалізму і Харківської школи фотографії до київського нонконформізму й української "нової хвилі", а також митців "поза системою".

Експозиція є спільним внеском українських колекціонерів, які провели успішні переговори із французьким Центром Помпіду щодо дарування творів сучасного мистецтва України. Тепер вони стали частиною постійної колекції однієї з найпрестижніших культурних інституцій світу. Виставка "Відкрита можливість" включає інші роботи авторства цих художників  твори близько 50 майстрів живопису, фотографії, скульптури, відеоарту з приватних колекцій.

Протягом червня в Центрі сучасного мистецтва М17 проходить також цикл дискусій під назвою "Колекціонер vs. художник: розбіжності й точки дотику". Їхня мета  розповісти, як відбувається творча взаємодія та комунікація між колекціонером і митцем в межах артринку. Спікерами третьої дискусії, яка відбудеться 17 червня, будуть колекціонер Михайло Царьов і медіамитець Арсен Савадов.

Більш детальна інформація про виставку "Відкрита можливість" та публічні події тут.

 

Дивіться також:

Зустрічайте головні художні новинки до "Книжкового Арсеналу" 2021.

6 українських подкастів про культуру, які варто слухати.

Одеська Академія класичної музики запрошує українських скрипалів на майстер-класи Захара Брона.