Поиск

Жителі села Іванків врятували 25 робіт Марії Примаченко, які могли спалити російські окупанти

Жителі села Іванків врятували 25 робіт Марії Примаченко, які могли спалити російські окупанти

У музеї під Києвом

Текст: Buro 24/7

Зберегли культурну спадщину України

UPD: Жителі Іванкова врятували роботи Марії Примаченко, що зберігалися в місцевому історико-краєзнавчому музеї. Про це повідомила журналістка Тетяна Гончарова.

Зранку 28 лютого з'явилася новина про те, що внаслідок вторгнення російських окупантів зайнялася пожежа в історико-краєзнавчому музеї в Іванкові, на Київщині. Про це повідомляло "Радіо "Свобода", з посиланням на директорку Вишгородського історико-культурного заповідника Владу Литовченко.

Повідомлялось, що згоріло 25 картин Марії Примаченко. Українська художниця всесвітньо відома своїми роботами у наївному стилі.

Литовченко закликала ЮНЕСКО виключити зі складу Росію, адже вона порушує основний принцип організації — захист історичних пам’яток, особливо у разі збройних конфліктів.

Збройний наступ Росії на Україну знищує численні об'єкти цивільного характеру та об'єкти культурної спадщини в Україні....

Опубликовано Владой Литовченко Воскресенье, 27 февраля 2022 г.

Це не перша втрата культурної спадщини України. 27 лютого,  внаслідок нападу Росії, було знищено найбільший у світі транспортний літак “Мрія”. “Вчора ми втратили стару "Мрію". А нову ми зараз будуємо”, — каже президент Володимир Зеленський.

 

Дивіться також:

NFT-платформа анулювала рахунки росіян та білорусів, а гроші перерахувала українській армії.

Як допомогти українській армії: 5 благодійних фондів.

За нами правда: 70% українців впевнені, що ми переможемо у війні.