Поиск

Запорізькі козаки перед незаконною забудовою: У НХМУ представляють проєкт Corruptionism

Запорізькі козаки перед незаконною забудовою: У НХМУ представляють проєкт Corruptionism

Страшні реалії

Текст: Buro 24/7

Наслідки корупції на картинах українських художників

До Міжнародного дня боротьби з корупцією, який відзначають 9 грудня, антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) представляє проєкт Corruptionism.

З 8 по 12 грудня проєкт буде представлений у Національному художньому музеї України в рамках постійної експозиції.

Проєкт Corruptionism названий за аналогією з імпресіонізмом, реалізмом та іншими мистецькими напрямами. Концепція полягає в тому, що на класичних роботах українських художників XIX — початку XX століття раптово з'явилися наслідки корупції. Приміром, на картині Сергія Васильківського "Козаки у степу" виникла неоковирна багатоповерхівка, збудована в обхід закону. А від розлогих дерев на картині "У буковому лісі" Володимира Орловського зосталися тільки пеньки — через незаконний видобуток бурштину.

П’ять змінених картин в експозиції осмислюють п’ять поширених корупційних злочинів. Поруч із кожною роботою розміщено табличку з описом, реальними кейсами корупції в Україні та інструкцією, що може зробити кожен.

"Проєкт Corruptionism — спосіб привернути увагу тисяч людей до теми корупції та поговорити з ними про це мовою мистецтва, — коментує Аллан Паг Крістенсен, керівник EUACI, організатор проєкту. — Здавалося б, корупція — це щось далеке від буденного життя, що відбувається за зачиненими дверима кабінетів. Та насправді її наслідки впливають на життя кожного українця: незаконна забудова чи паркування, вирубка лісів, що спричиняє екологічні катастрофи, занедбана залізниця тощо".

Потрапити на експозицію можна, придбавши квиток у касі музею. Вартість — 120 грн, пільговий квиток — 50 грн.

Читайте також:

Пам’ять і мистецтво: Як говорити про трагічні події минулого художньою мовою?

Нікіта Кадан та Юрій Андрухович влаштували ревізію українського авангарду в Івано-Франківську.