Поиск

\"В пошуках покемона\": Вийшов тизер документалки про Олександра Чекменьова

"В пошуках покемона": Вийшов тизер документалки про Олександра Чекменьова

Від Minimal Movie

Текст: Buro 24/7

Українського фотографа публікували New York Times, TIME та The Guardian

Київська кінокомпанія Minimal Movie презентувала тизер майбутнього документального фільму "В пошуках покемона". Це дебютний повнометражний неігровий фільм режисера та продюсера Романа Блажана.

У фокусі історії — український фотограф-документаліст Олександр Чекменьов, який намагається знайти героїню своєї найвпізнаванішої фотографії з Луганська 2000-х — дівчинку в масці покемона.

Коли у лютому 2021 року Олександр перебирав свої архіви фотографій, щоб підготувати фотодруки для благодійного аукціону, він натрапив на давно забуту фотографію. Поряд із фото дівчинки в масці покемона він побачив негатив із цією ж дівчинкою, але з відкритим обличчям. Фото стає поштовхом для Олександра знайти дівчину 18 років потому. Цей пошук стає подорожжю до власного дому, відрізаного війною і часом. У процесі Олександр збирає спогади людей про Луганськ, щоб шматочок за шматочком реконструювати та повернути свою малу батьківщину.

Дивіться тизер майбутньої стрічки:

Олександр Чекменьов потрапив у фокус міжнародних медіа у 2014 році, коли після початку російської агресії його серії "Донбас" і "Паспорт" опинились на сторінках New York Times, TIME, The Guardian, The New Yorker, MSNBC, Frankfurter Allgemeine Zeitung тощо. Сьогодні Олександр є штатним фотографом у журналі Forbes, а у вільний час працює над своїм фотопроєктом про безпритульних. "Я і сам безхатько", — каже Олександр, відрізаний війною від свого рідного Луганcька.

З моменту заснування у 2015 році кінокомпанія Minimal Movie спеціалізується на виробництві документальних фільмів і проєктів. Найвідомішим став 26-хвилинний "Вхід через балкон" (2019).

Прем’єру фільму заплановано на лютий 2023 року.

 

Читайте також:

Orthodox Chic: Дивіться короткий фільм про постмодерну релігійну архітектуру України.

"Фотографія — це дуже складно": Поради від Анрі Картьє-Брессона та що про це думають сучасні фотографи.