Поиск

В США художники отримають стипендію, щоб продовжувати творити під час пандемії

В США художники отримають стипендію, щоб продовжувати творити під час пандемії

Чудова ініціатива

Текст: Buro 24/7

Програму підтримки сподіваються поширити й на інші сфери

В США деякі міста запроваджують пілотну програму фінансової підтримки митців в умовах пандемії. Таким чином чиновники хочуть допомогти художникам, щоб вони могли зосередитися на творчості та не шукати підробітків.

"Зе Нью-Йорк Таймс" повідомляє, що в Сан-Франциско (Каліфорнія) художники зможуть отримувати щомісячну стипендію протягом шести місяців. Їм виплачуватимуть гарантований щомісячний дохід у розмірі 1000 доларів. На програму можуть претендувати 130 людей.

В іншому американському штаті, в Міннесоті, подібний експеримент вже проводиться. В місті Сент-Пол фінансову допомогу розміром у 500 доларів отримають 25 художників протягом 18 місяців. Там це відбувається завдяки спільним зусиллям місцевої влади та некомерційної організації.

Запроваджуючи подібні програми підтримки митців, місцева влада в США намагається подолати економічні наслідки пандемії в мистецькій галузі та інших сферах. "Якщо ми допоможемо мистецтву відновитися, мистецтво допоможе відновитися Сан-Франциско",  зазначив мер Сан-Франциско Лондон Брід.

Дивіться також: Мистецьке непорозуміння: В Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів.