Поиск

\"Український конструктивізм\": Про що мультимедійний проєкт за участі Onuka, The Maneken, Сергія Святченка і Себастіана Клоборга

"Український конструктивізм": Про що мультимедійний проєкт за участі Onuka, The Maneken, Сергія Святченка і Себастіана Клоборга

Від Urban Forms Center

Текст: Buro 24/7

Проєкт просуває український конструктивізм як культурний бренд

Громадська організація Urban Forms Center 5 листопада представить мультимедійний онлайн-проєкт "Український конструктивізм". У створенні дійства взяли участь гурт Onuka, саундпродюсер The Maneken, українсько-данський художник Сергій Святченко та данський балетмейстер Себастіан Клоборг.

Кроссекторальне цифрове дійство ґрунтується на глибокому дослідженні архітектури та історії України й привертає увагу до проблеми збереження культурної спадщини.

"Український конструктивізм": Про що мультимедійний проєкт за участі Onuka, The Maneken, Сергія Святченка і Себастіана Клоборга (фото 1)

"Оскільки феномен конструктивізму у світовому культурному дискурсі репрезентований виключно як російський авангард і російський конструктивізм, головна ідея нашого проєкту — просування українського конструктивізму як культурного бренду та самобутнього елементу національної ідентичності", — коментує співавторка сценарію дійства, історикиня архітектури, дослідниця модернізму та авторка книги Soviet Modernism. Brutalism. Post-modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991 Євгенія Губкіна.

"Український конструктивізм": Про що мультимедійний проєкт за участі Onuka, The Maneken, Сергія Святченка і Себастіана Клоборга (фото 2)

Сценарій "Українського конструктивізму" Євгенія Губкіна та історик Ярослав Переходько побудували на реальних подіях. В центрі сюжету — спогади про перебування у Харкові на початку 1930-х років Лотти Бейсе, молодої німецької архітекторки-модерністки з Баугаузу. Саме міжвоєнний період характеризується гострою суперечливістю і низкою трагедій українського народу. Події розгортаються на фоні переходу від "соціалістичного будівництва" часів НЕПу і націонал-комунізму до "форсованої індустріалізації" й тоталітаризму Сталіна. Розквіт авангардних мистецтв, науки, архітектури та підйом національної самосвідомості, характерний для українських "бурхливих двадцятих", обривається з постанням в Радянському Союзі тоталітарної системи.

"Український конструктивізм": Про що мультимедійний проєкт за участі Onuka, The Maneken, Сергія Святченка і Себастіана Клоборга (фото 3)

Музику до дійства створили Ната Жижченко (Onuka) та Євген Філатов (The Maneken), що відомі своїм експериментальним підходом до звучання та неодноразово представляли Україну на світових майданчиках. Автор хореографії — майстер сторітелінгу в танці й балетмейстер Королівського данського балету Себастіан Клоборг. Над декораціями й костюмами, що інтерпретують авангардне мистецтво сцени 1920-х років, працював українсько-данський художник, колажист і архітектор Сергій Святченко.

"Український конструктивізм": Про що мультимедійний проєкт за участі Onuka, The Maneken, Сергія Святченка і Себастіана Клоборга (фото 4)
"Український конструктивізм": Про що мультимедійний проєкт за участі Onuka, The Maneken, Сергія Святченка і Себастіана Клоборга (фото 5)

В рамках проєкту відбудеться науково-популярна фестивальна програма, за якою можна слідкувати на сторінці у Facebook.

Urban Forms Center спеціалізується на вивченні й охороні української архітектурної та культурної спадщини, популяризації України на міжнародному рівні. За час свого існування, з 2014 року, організація реалізувала десятки дослідницьких, наукових, освітніх, мистецьких національних і міжнародних проєктів у Києві, Харкові, Львові, Запоріжжі та Славутичі, зокрема інноваційний мультимедійний онлайн-проєкт "Енциклопедія архітектури України".

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Читайте також:

"Жива традиція": Музей Івана Гончара оживив старі світлини на сучасний лад.

У чому ваше джерело? Куратори та художники виставки "Осінь бінарності" про свою ідентичність.