Поиск

\"Заземлення\" в Києві: Про що виставка творів з арт-резиденцій у Соледарі

"Заземлення" в Києві: Про що виставка творів з арт-резиденцій у Соледарі

Мистецтво із "соляного міста"

Текст: Buro 24/7

Виставка у просторі Izone триватиме до 15 січня

У креативному просторі Izone 2 грудня відбулося відкриття фінальної виставки учасників проєкту "Заземлення". Українські митці представили свої роботи, створені у форматі відео, фотографії, скульптури, живопису та інсталяції.

"Заземлення" в Києві: Про що виставка творів з арт-резиденцій у Соледарі (фото 1)

На виставці можна побачити фільми творчих дуетів Open Place, @shallow_wat, @some_static_pictures та ruins collective (Landscape), скульптури Валентини Бєро, проєкт про історію регіону, виконаний у техніці вишивання на папері, від Наталі Любченкової, графічну роботу "Солерос" художника Віталія Агапєєва. А також проєкти інших учасників: Богдани Войтенко, Наталі Михальченко та Юлії Кириченко, Назарія Заноза, Зої Лактіонової, Євгена Коршунова та Святослава Коверзнєва.

Серію короткострокових резиденцій "Заземлення" проводив фонд "Ізоляція" разом із Соледарською ОТГ та за підтримки Українського культурного фонду.

"Заземлення" в Києві: Про що виставка творів з арт-резиденцій у Соледарі (фото 2)

Проєкт проходив у маленькому промисловому місті Соледар, за кілька десятків кілометрів від лінії розмежування. Протягом дев’яти місяців 2021 року 19 художників та дослідників працювали з темою антропоцену, впливу людини на навколишній світ. У своїх роботах вони звертались до індустріальної історії краю, змінених діяльністю людини ландшафтів та природного різноманіття сходу України. В публічному просторі Соледара на постійній засаді знаходяться роботи ще двох учасників — скульптура Астіана Рея та розпис художниці Роксолани Дудки.

"Заземлення" в Києві: Про що виставка творів з арт-резиденцій у Соледарі (фото 3)
"Заземлення" в Києві: Про що виставка творів з арт-резиденцій у Соледарі (фото 4)

"‎Найцікавіше в цьому проєкті — різноманіття профілів учасників та використані ними медіа, — говорить кураторка проєкту Катерина Філюк. — Це не тільки художники, але й дослідники, документалісти й журналісти. При цьому у фокусі завжди Донеччина, її природа, люди, сьогодення і минуле. Також важливо, що митці використовують абсолютно різні підходи: від документалістики до мок’юментарі, від спостереження до активного втручання і взаємодії".

"Заземлення" в Києві: Про що виставка творів з арт-резиденцій у Соледарі (фото 5)

Метою резиденцій "Заземлення" є привернути увагу людства до екологічних проблем, спровокованих людською діяльністю, що має на меті економічне збагачення і таким чином виснажує планету. А одними з основних принципів роботи в Соледарі для "Ізоляції" є співпраця з локальними спільнотами, просування та обмін професійними знаннями та ресурсами інституції й надання підтримки в розвитку потенціалу меншим організаціям у регіоні.

"Заземлення" в Києві: Про що виставка творів з арт-резиденцій у Соледарі (фото 6)

Виставка у креативному просторі Izone (вулиця Набережно-Лугова, 8) триватиме до 15 січня.

Читайте також:

У чому ваше джерело? Куратори та художники виставки "Осінь бінарності" про свою ідентичність.

Пам’ять і мистецтво: Як говорити про трагічні події минулого художньою мовою?