Поиск

Канадське видавництво Durvile Publications перевидасть давню українську читанку

Канадське видавництво Durvile Publications перевидасть давню українську читанку

Щоб допомогти жертвам війни

Текст: Buro 24/7

Уперше книгу видали у 1932 році для українських дітей, які живуть у Канаді

31 березня 2022 року у канадському видавництві Durvile Publications вийде “спеціальне гуманітарне видання” давньої читанки Миколи Матвійчука "Перша книжечка: український повістковий буквар". Уперше книга побачила світ 1932 року. Її надрукували поблизу Львова для українських дітей, які живуть у Канаді.

Нова благодійна версія основана на перевиданні 1940 року авторства А. Хомика (місто Вінніпег). У зміст читанки додали абетку, ілюстрації, вірші та прозу українських письменників. А на звороті міститься цитата Володимира Зеленського: "Доведіть, що ви з нами. Доведіть, що не відпустите нас... Життя переможе смерть, а світло переможе темряву".

Над текстом працювали Магда Строїнська і Володимир Шиба, а над ілюстраціями — О. Куреляса. Вступ до книги написала видавчиня Лорен Шиба. Вона також надала для читанки фото з сімейного архіву, на яких вона з мамою і бабусею. “Вони обидві вільно говорили українською і читали історії з цієї дивовижної читанки”, — зазначила Лорен.

Кошти, виручені з передзамовлення, підуть на допомогу жертвам російсько-української війни. Їх передадуть до канадсько-українського фонду Help Ukraine Now.

Читайте також: Це треба бачити: Орландо Блум бавиться з дітьми українських біженців у Молдові.