
"Очі Демона": Читаємо фрагмент неонуарного коміксу Анатолія Бєлова й Георгія Бабанського про Київ майбутнього
Квір-детектив
У листопаді вийшов графічний роман "Очі Демона", розроблений митцями Георгієм Бабанським та Анатолієм Бєловим. Комікс про Київ майбутнього створено у жанрі неонуар.

У центрі сюжету — історія розробника комп’ютерних ігор, який, прокинувшись із відчуттям амнезії, дізнається, що його вважають причетним до зникнення власної дівчини, яку він не пам’ятає.
Головних героїв роману четверо. Вони живуть у новому високотехнологічному суспільстві, основним ресурсом якого є пам’ять. Звичайна людина не здатна переживати яскраві почуття, тому що стає від їхньої кількості емоційно паралізованою. Натомість люди зі статками мають можливість видаляти пам’ять, звільняючи місце для нових яскравих емоцій. У всесвіті коміксу існує Бордель інтелектуальної ласки, де відновленням пам'яті займаються спеціально навчені Псі-Куртизанки, які занурюються в сон пацієнта і дістають або видаляють потрібну/непотрібну інформацію. Навколо зникнення найбільш талановитої куртизанки й обертається весь сюжет роману. Її дар приваблює таємні сили, що поспішають використати його у своїх корумпованих цілях.






10 листопада 2021 року відбулася презентація першої з чотирьох частин роману. Над продовженням автори планують працювати найближчі два роки.











"У новому проєкті Анатолія Бєлова і Георгія Бабанського є всі атрибути, що роблять культовим "нуарний" кримінальний графічний роман: виразний чорно-білий стиль, нелінійна оповідь, харизматично-іронічна інтонація, кінематографічність й увесь спектр іконічних героїв — від спецагентів до femme fatale. Відповідно до найкращих традицій жанру і з привітом Френку Міллеру, наратив має соціально-критичне забарвлення і водночас утримує інтригу: тут ви не знайдете гладкого, причесаного тексту, натомість автори наче зумисне деконструюють стереотипну мову влади, жонглюють шаблонами та мемами з арсеналу телевізійних героїв, вокабуляру чиновників, політиків та правоохоронців. Водночас це не лише омаж класичним детективним коміксам, але й оригінальне поєднання з певним sci-fi-сюжетом, апокаліптичною тематикою", — коментує Ольга Жук, кураторка, заступниця генеральної директорки музею "Мистецький арсенал".
Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
Читайте також:
Montblanc та галерея The Naked Room запускають спільну арт-премію Artists Prize.
Kyiv Symphony Orchestra та "Відкрита музика міста" проведуть сімейний концерт.