Поиск

\"У пошуках сонячних днів\": Як створювалась дитяча книжка про благодійність

"У пошуках сонячних днів": Як створювалась дитяча книжка про благодійність

Від Zagoriy Foundation та Osnovy Publishing

Текст: Buro 24/7

Розповідають Поліна Дорошенко, Данило Галико та Євгенія Мазуренко

У грудні світ побачила книга "У пошуках сонячних днів" — перше дитяче видання про благодійність в Україні, створене у партнерстві між Zagoriy Foundation та Osnovy Publishing.

"У пошуках сонячних днів": Як створювалась дитяча книжка про благодійність (фото 1)

Тексти для книги створив Данило Галико, автор та інді-музикант із гурту Blooms Corda, ілюстраціями займалася Поліна Дорошенко.

Книга допоможе батькам прищепити дітям почуття доброти та піклування про ближніх. Головними героями книги стали персонажі Зізі та Зузу. На їхньому прикладі діти навчаться, як можна допомагати й робити добрі справи.

"У пошуках сонячних днів": Як створювалась дитяча книжка про благодійність (фото 2)

Ми запитали в авторів книги, як вона створювалась, чи можливо навчити дітей благодійності та що про видання думають їхні знайомі діти.


"У пошуках сонячних днів": Як створювалась дитяча книжка про благодійність (фото 3)

Данило Галико

автор книги

"Є автори, які пишуть за вже готовим планом, а є такі, що проходять шлях разом із героями, не знаючи наперед, що з ними станеться. Я обрав другий шлях і завдяки цьому розібрався у деяких речах, пов’язаних з благодійністю, в самому процесі написання. Наприклад, в тому, що благодійність — дуже різна у своїх проявах, і це не завжди й не тільки допомога грошима, або в тому, що про благодійність важливо говорити, а не скромно замовчувати, лишаючись у тіні.

"У пошуках сонячних днів": Як створювалась дитяча книжка про благодійність (фото 4)

Загалом, період написання книги був для мене напрочуд радісним: я зачитував фрагменти розділів маленькій племінниці або синові своїх друзів. Коли діти бурхливо реагували на сюжет або репліки персонажів, розумів, що рухаюсь у правильному напрямку. Загалом я старався написати книгу, яка була б цікава не тільки дітям, але й їхнім батькам, адже саме вони знайомитимуть малечу з текстом.

Для того щоб навчити, не треба вчити. Звучить парадоксально, але ні дорослі, ні діти не люблять, коли їм хтось наказує, як правильно або як краще. Саме тому я старався закласти певні цінності благодійності не в прямий текст, а в дії героїв або їхню реакцію на ту чи іншу подію. А читачі нехай роблять висновки самі".

"У пошуках сонячних днів": Як створювалась дитяча книжка про благодійність (фото 5)

"У пошуках сонячних днів": Як створювалась дитяча книжка про благодійність (фото 6)

Поліна Дорошенко

ілюстраторка

"Моєю задачею було знайти цілісну графічну мову, для мене зображення в книзі — це як графічний провідник. Ілюструючи текст, я хотіла додавати варіативну візуальну історію, яку, окрім основної лінії, можна зчитувати небуквально, асоціативно. Моментом "із зірочкою" було те, що майже всі події відбуваються вночі, тому в книзі багато гри з освітленням. Ілюстрації виконані в комбінованій техніці: тут поєднуються рукотворні фактури, елементи та діджитал-ілюстрація.

Зі свого батьківського досвіду я бачу, як донька все дзеркалить. Тож, звичайно, найкращий вчитель — це власний приклад, традиції в родині, середовище. Цікаво спостерігати, як діти проробляють рольові моделі у грі або проживають їх у книжках. Тож це багатошаровий процес, наша задача — показати можливості та підтримати цю щиру цікавість, зберегти відкритість.

Оскільки в процесі роботи першим глядачем була моя донька, вона щедро коментувала всі мої зображення, і часом я вносила зміни за її правками. Найбільше їй подобається обговорювати характери персонажів та відмінності нашої планети та планети Q7".

"У пошуках сонячних днів": Як створювалась дитяча книжка про благодійність (фото 10)

Євгенія Мазуренко

директорка Zagoriy Foundation

"Влітку 2019 року я задумалася над тим, як розповідати своїй донечці про благодійність. Я шукала дитячі книжки про благодійність українською мовою, але не знайшла. Так з’явилась ідея, якою хотілось швидко поділитись із Даною Павличко та реалізувати найближчим часом. Впевнена, що емпатію та культуру благодійності треба плекати власним прикладом змалечку і ця книга допоможе батькам прищепити дітям почуття доброти та піклування про ближніх.

"У пошуках сонячних днів": Як створювалась дитяча книжка про благодійність (фото 11)

Команда Zagoriy Foundation долучилася до процесу створення книги в першу чергу у якості консультантів із благодійності. В основі тексту — цінності, в які ми віримо. Наша спільна з "Основами" книга допомагає змалечку виховувати в дітях потяг до добрих справ та гуманістичний світогляд. Ми вважаємо, що благодійність — це така ж звичка, як заняття спортом або піклування про своє здоров’я. А щоб корисні звички ставали частиною життя людини, цього варто навчати з самого дитинства".

Книгу можна замовити в Україні та у всьому світі на сайті Osnovy Publishing.

Читайте також:

"Фотографія — це дуже складно": Поради від Анрі Картьє-Брессона та що про це думають сучасні фотографи.

"Секс-просвіта. Інструкція до життя": Книга від творців серіалу Netflix із порадами про аб'юз, самоцінність і токсичні стосунки.