Поиск

\"Секс-просвіта. Інструкція до життя\": Книга від творців серіалу Netflix із порадами про аб'юз, самоцінність і токсичні стосунки

"Секс-просвіта. Інструкція до життя": Книга від творців серіалу Netflix із порадами про аб'юз, самоцінність і токсичні стосунки

Лікбез

Текст: Buro 24/7

Для підлітків і не тільки

Ілюстрований нонфікшн "Секс-просвіта. Інструкція до життя. Статеве виховання без купюр, якого тобі завжди бракувало" Лорі Нан виходить українською у видавництві "Рідна мова".

"Секс-просвіта. Інструкція до життя": Книга від творців серіалу Netflix із порадами про аб'юз, самоцінність і токсичні стосунки (фото 1)

Це офіційний посібник у додаток до хітового серіалу Netflix "Секс-просвіта" (Sex Education), створений спільно з командою фахівців. Автори торкаються не тільки теми статевого виховання, а й міжособистісних стосунків на різних рівнях, дорослішання та прийняття себе, а особливо здоров’я — фізичного та психічного. Книжка насамперед орієнтована на підліткову аудиторію, однак буде цікавою та корисною і дорослим.

Читайте поради з видання про стосунки з іншими та собою для щасливого та наповненого життя.

Про дружбу

"Що найважливіше ти можеш зробити для своїх друзів? Бути на їхньому боці, підтримувати їх та захищати їхні інтереси, коли вони цього найбільше потребують?

Люди часто поводяться нечемно та недоброзичливо, особливо в анонімному інтернеті. Якщо ти бачиш, що хтось ображає чи висміює людину, заступися за неї. Дуже легко проігнорувати негативні коментарі та не втручатись. Але якщо люди відчуватимуть, що можуть безкарно кривдити інших, то чи припинять вони колись це робити?".

"Не бійся розірвати стосунки, які погіршують твоє життя. Токсична дружба погано впливає на психічне здоров’я, тож дуже важливо усунути зі свого життя всіх, хто погіршує твоє самопочуття. Розриваючи деструктивну дружбу, ти водночас звільняєш час та простір для чогось кращого".

Про самоцінність

"Якщо ти комусь не подобаєшся — не бери цього близько до серця. Тобі не потрібна любов усіх навколо, щоб відчувати свою цінність та значущість. Твоя цінність не підлягає сумніву. Спроби отримати підтвердження власної цінності від інших ніколи не принесуть людині щастя. Єдине, що має значення — твоя думка та думка тих, кого ти добре знаєш і любиш".

"Якщо людина тобі подобається, ти нарешті запрошуєш її на побачення, але чуєш відмову, — це може сприйматися як щось жахливе. Через відмову може з’явитись навіть відчуття власної неповноцінності, але насправді все нормально. Відмови трапляються з кожним, навіть Бейонсе колись відмовляли. Головне не забувати, що з тобою все гаразд, і з людиною, яка тобі відмовила, також усе гаразд, і ніхто ні в чому не винен. Усі ми маємо право на власні думки та почуття, і хай як тобі важко, варто дати собі час пережити це, зцілити розбите серце та рухатися далі".

Про розрив стосунків

"Підтримуючи стосунки, у яких тобі погано, ти робиш собі ведмежу послугу. Немає нічого у житті, що не можна робити у вільному польоті. Також, залишаючись у таких стосунках, ти втрачаєш нагоду зустріти когось, хто тебе справді розумітиме. Отже, не зволікай — кидай! (Але в найделікатніший спосіб із можливих)".

"Якщо людина просить дати їй спокій та розірвати стосунки, поважай її вибір і кордони. Це складно, якщо вона й досі тобі подобається, але ти мусиш прийняти те, що стосункам кінець. Не телефонуй, не пиши та не намагайся зустрітися. Якщо людина, з якою ви були в стосунках і завершили їх, контактує з тобою проти твоєї волі, звернись до друзів чи родини по підтримку. Якщо переслідування триватиме, і ти почуватимешся некомфортно, звернись у поліцію — напиши заяву про переслідування та сталкінг".

Про аб’юз

"Психологічне (емоційне) насильство буває таким завуальованим, що ти не розумітимеш, що відбувається, аж поки не це не просочиться в усі сфери твого життя. Аб’юзери (тобто люди, що чинять насильство в стосунках) повільно розтягують межі дозволеного. Усе може початись з одного маленького зауваження та поступово перейти в повний газлайтинг – тобто поведінку, яка призводить до того, що ти починаєш вибачатися за кожну дрібницю. Найімовірніше, насправді ти не робиш нічого поганого, але саме так працюють маніпуляції та ігри розуму".

Передзамовити книжку "Секс-просвіта. Інструкція до життя. Статеве виховання без купюр, якого тобі завжди бракувало" можна тут.

Смотрите также:

"Фотографія — це дуже складно": Поради від Анрі Картьє-Брессона та що про це думають сучасні фотографи.

Сериал "Половое воспитание" объявил открытый кастинг на следующий сезон.