Поиск

Фільм \"Будинок зі скалок\" про події на сході України переміг на грецькому кінофестивалі і йде на \"Оскар\"

Фільм "Будинок зі скалок" про події на сході України переміг на грецькому кінофестивалі і йде на "Оскар"

Потрапляє у шортлист кінофестивалю

Текст: Buro 24/7

Робота над стрічкою тривала на Донбасі понад два роки

Документальна стрічка “Будинок зі скалок” (A House Made of Splinters) Сімона Леренга Вільмонта, спільного виробництва Данії, Швеції, Фінляндії та України, виграла дві нагороди на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival. За правилами конкурсу фільм одразу потрапляє до шортлиста “Оскара” на наступний рік. Про це повідомив другий режисер та лінійний продюсер фільму Азад Сафаров у Facebook.

“Нам потрібні гарні новини! І ось вони: Україна йде на "Оскар"! — написав він. — Наш фільм "Будинок зі скалок" (A House Made of Splinters) виграв у категорії "Найкращий документальний фільм" та отримав нагороду FIPRESCI Award. Здавалось би, просто ще один фестиваль і ще одна нагорода. Ні! Переможець цього фестивалю одразу потрапляє в шортлист "Оскара" на наступний рік! А отже, як мінімум один український фільм вже боротиметься за "Оскар".

Фільм "Будинок зі скалок" про події на сході України переміг на грецькому кінофестивалі і йде на "Оскар" (фото 1)
Фільм "Будинок зі скалок" про події на сході України переміг на грецькому кінофестивалі і йде на "Оскар" (фото 2)

Картина розповідає про виховательок дитбудинку для покинутих дітей на Донбасі, в зоні, де точаться запеклі бої. Робота над фільмом тривала на Східній Україні понад два роки.

У січні 2022 року “Будинок зі скалок” здобув перемогу на кінофестивалі Sundance Film Festival. Стрічка стала найкращою режисерською роботою в конкурсній програмі World Cinema Documentary Competition.

Дивіться також:

У Довженко-центрі назвали фільми, які допоможуть світові зрозуміти події в Україні.

У київському метро влаштували кінопокази українських фільмів.