Поиск

Мішель Хазанавічус перейменував свій фільм Z через асоціації із російською агресією в Україні

Мішель Хазанавічус перейменував свій фільм Z через асоціації із російською агресією в Україні

Тепер його називатимуть Cut

Текст: Buro 24/7

Стрічка відкриватиме Каннський кінофестиваль

Режисер Мішель Хазанавічус перейменував свій фільм, що відкриватиме Каннський кінофестиваль 2022 року. Стрічка мала назву Z (Comme Z), а тепер стала Cut (“Ріж”). Раніше українські кінематографісти неодноразово звертались до Хазанавічуса з таким проханням, адже російські загарбники використовують літеру Z як свастику під час війни в Україні. Про це повідомляє французьке видання Allocine.

“Через символічний заряд, пов’язаний з літерою Z від початку війни в Україні, й на прохання українських кінематографістів, я вирішив змінити назву мого фільму. Вона була б веселою, якби ми завершили стрічку кілька місяців тому, але вона більше не смішна, і я не можу її використовувати, — зауважив режисер картини й додав: — Мій фільм створений для того, щоб приносити радість, і я в жодному випадку не хотів би, щоб він прямо або опосередковано асоціювався з цією війною. Тому я дуже радий змінити його і в цій мірі показати свою підтримку Україні. Хотів би скористатися також можливістю, щоб подякувати всій команді з виробництва, дистрибуції, просування і виставкам, які зробили таке рішення можливим”.

Фільм Сut ("Ріж") є свого роду ремейком японської комедії про зомбі “Зйомки без гальм” 2017 року. У фільмі знялися Ромен Дюріс і Береніс Бежо. Стрічку вперше покажуть 17 травня у Каннах.

Дивіться також:

В Україні вийде документальний фільм про події на Чорнобильській АЕС.

Фільм "Клондайк" режисерки Марини Ер Горбач переміг на Стамбульському кінофестивалі.