Поиск

Свобода для кіномитців: Італія офіційно поклала край цензурі в кінематографі

Свобода для кіномитців: Італія офіційно поклала край цензурі в кінематографі

Нарешті!

Текст: Buro 24/7

Фото: Getty Images

Кінематографісти зможуть самостійно класифікувати свої фільми

Міністерство культури Італії остаточно врегулювало закон про цензуру в кіно, згідно з яким у країні забороняється перешкоджати виходу фільму або намагатися його редагувати через морально-релігійні переконання.

Натомість італійські кіномитці отримали можливість самостійно визначати віковий рейтинг фільму, який затверджуватиме спеціально створена комісія із 49 осіб. До комісії увійдуть представники кіноіндустрії, а також люди, які займаються захистом прав дітей і тварин.

Міністр культури Італії Даріо Франческіні наголосив: "Система контролю та втручання, яка все ще дозволяє державі вплутуватися у свободу художників, остаточно припинена".

З 1944 року в Італії цензурували 274 італійських фільми та більше 400 фільмів з інших країн. Серед 10 000 відредагованих фільмів, де були вирізані еротичні та інші сцени "непристойного" характеру, опинилися роботи класика Федеріко Фелліні, а також знаменита картина Бернардо Бертолуччі "Останнє танго в Парижі" 1972 року.

У фільмі, де головні ролі зіграли Марлон Брандо та Марія Шнайдер, було багато відвертих сексуальних сцен. Зокрема, після виходу стрічки спалахнув скандал, коли Марія Шнайдер заявила, що її було зґвалтовано під час зйомок фільму.

Дивіться також: Довженко-Центр повернув в Україну німий фільм 1920-х про жорстокі порядки "капіталістичного світу".

 

Больше