Поиск

Українська стрічка \"Клондайк\" увійшла до програм \"Санденсу\" та Берлінале: Що про неї варто знати

Українська стрічка "Клондайк" увійшла до програм "Санденсу" та Берлінале: Що про неї варто знати

Міжнародне визнання

Текст: Buro 24/7

Про катастрофу рейсу МН17 на сході України

Українська драма "Клондайк" про життя родини на сході України та катастрофу рейсу MH17 увійшла до програми 72-го Берлінського кінофестивалю. Фільм Марини Ер Горбач також стане першою в історії українською ігровою стрічкою у конкурсі американського фестивалю незалежного кіно "Санденс".

Українська стрічка "Клондайк" увійшла до програм "Санденсу" та Берлінале: Що про неї варто знати (фото 1)

Ось що відомо про стрічку:

Сюжет

Фільм розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їхнє життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування. Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина ("Погані дороги"), Сергій Шадрін ("Чорний ворон") і Олег Щербина ("Черкаси").

Дивіться перший тизер стрічки:

Команда

Марина Ер Горбач — українська режисерка, сценаристка, продюсерка та членкиня Європейської кіноакадемії. Випускниця Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, майстерні М. І. Мерзлікіна, а також Школи режисерської майстерності Анджея Вайди. "Клондайк" — четверта повнометражна робота Марини ("Омар і ми", "Люби мене", "Гарчання чорних псів"), вона також є авторкою сценарію.

Українська стрічка "Клондайк" увійшла до програм "Санденсу" та Берлінале: Що про неї варто знати (фото 2)

"Для мене ця картина — "ракета" проти страху військової агресії з боку Росії перш за все для самої себе. "Клондайк" з‘явився на перетині безсилля у намаганнях зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні", — розповідає Марина Ер Горбач.

Українська стрічка "Клондайк" увійшла до програм "Санденсу" та Берлінале: Що про неї варто знати (фото 3)

Оператором та співпродюсером "Клондайку" виступив Святослав Булаковський, засновник української кінокомпанії Kedr Film. Копродюсер стрічки — Мехмет Баґадир Ер та його продюсерська компанія Protim V.P.

Продукція

Фільм створений у копродукції з Туреччиною. У травні 2021 стрічка стала одним із двох проєктів, які підтримало Міністерство культури та туризму Республіки Туреччина в категорії міжнародної копродукції. В Україні проєкт фільму став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державне фінансування у розмірі 20 мільйонів 768 тисяч гривень.

Українська стрічка "Клондайк" увійшла до програм "Санденсу" та Берлінале: Що про неї варто знати (фото 4)

У 2020 році кінопроєкт "Клондайку" переміг на міжнародному конкурсі сценаріїв 12 Puntо медіахолдингу TRT, який гарантував телевізійну трансляцію фільму в ефірі найбільшого турецького мовника. Також фільм отримав приз індустріальної секції Antalya Film Forum. У листопаді "Клондайк" було представлено у секції Work in Progress cocoWIP 2021 кінофестивалю у Котбусі (Німеччина).

Вперше на "Санденсі"

Світова прем'єра "Клондайку" відбудеться в рамках програми World Cinema Dramatic Competition міжнародного кінофестивалю "Санденс". Картина Марини Ер Горбач стане першою в історії українською ігровою стрічкою у конкурсі головного фестивалю незалежного кіно у США.

Українська стрічка "Клондайк" увійшла до програм "Санденсу" та Берлінале: Що про неї варто знати (фото 5)

"Санденс" та Берлінале — велика можливість для України через історію трагедії MH17 привернути увагу міжнародного глядача до подій російсько-української війни. Водночас присутність на цих фестивалях свідчить про художню цінність "Клондайку", — каже копродюсер фільму Мехмет Баґадир Ер.

Берлінале

Європейська прем'єра стрічки відбудеться на 72-му Берлінському кінофестивалі. Драму відібрано до конкурсної секції Берлінале — "Панорама". Це конкурсна програма Берлінале, яка фокусується на найбільш актуальному міжнародному кіно. Куратори описують її як добірку "виразно квірну, феміністську, політичну — й водночас таку, яка прагне мислити поза межами цих категорій; програма завжди шукає щось нове, сміливе, нетрадиційне і дике в сучасному кінематографі". Також в рамках "Панорами" присуджується фестивальний приз глядацьких симпатій.

Українська стрічка "Клондайк" увійшла до програм "Санденсу" та Берлінале: Що про неї варто знати (фото 6)

72-й Берлінський кінофестиваль відбудеться з 10 по 20 лютого 2022 року, його очолить режисер, сценарист та продюсер М. Найт Ш'ямалан.

 

Український прокат фільму заплановано на 2022 рік.

Читайте також:

Драма о войне на Донбассе "Плохие дороги" Натальи Ворожбит попала в лонг-лист "Оскара".

"Мій юний принц": Вийшов тизер першої української стрічки про ЛГБТ.