Поиск

В Україні вийде документальний фільм про події на Чорнобильській АЕС

В Україні вийде документальний фільм про події на Чорнобильській АЕС

"Що, якби ЦЕ сталося знову?"

Текст: Buro 24/7

На згадку про річницю страшної аварії

26 квітня 1986 року сталася страшна аварія на Чорнобильській АЕС. Цьогоріч цей день є приводом не лише згадати катастрофу, а й поговорити зі світом про ядерну небезпеку. Так, національне представництво всесвітньої глобальної мережі Women in Nuclear (WiN) Ukraine запросило експертів та очевидців подій для обговорення цієї важливої проблеми. Під час розмов виникла ідея створення документального фільму на тему Чорнобиля.

З 24 лютого по 31 березня Чорнобильська АЕС була захоплена російськими військами. Персонал станції знаходився в заручниках, військовослужбовців Нацгвардії захопили в полон, на території ЧАЕС перебували ворожі війська та техніка, проводились обстріли, підривались боєприпаси, деякий час внаслідок бойових дій електростанція не отримувала зовнішнього живлення, необхідного для безпечного зберігання відпрацьованого палива, на території Зони відчуження почались лісові пожежі, які окупанти не давали можливості загасити. Вперше з 1986 року Зона відчуження була переведена в режим аварійної готовності, а весь світ затамувавши подих стежив за перебігом подій.

В Україні вийде документальний фільм про події на Чорнобильській АЕС (фото 1)
В Україні вийде документальний фільм про події на Чорнобильській АЕС (фото 2)
В Україні вийде документальний фільм про події на Чорнобильській АЕС (фото 3)
В Україні вийде документальний фільм про події на Чорнобильській АЕС (фото 4)

"Ми записали серію інтерв’ю з відомими експертами нашої організації та іншими запрошеними героями, в яких вони поділились своїми враженнями від нещодавніх трагічних подій, оцінками ситуації та думками про майбутнє. Ці інтерв’ю вийшли такими емоційними й водночас змістовними, що ми вирішили зробити з них документальний фільм", — коментує Маргарита Раєць, президентка WiN Ukraine.

В Україні вийде документальний фільм про події на Чорнобильській АЕС (фото 5)
В Україні вийде документальний фільм про події на Чорнобильській АЕС (фото 6)
В Україні вийде документальний фільм про події на Чорнобильській АЕС (фото 7)

Читайте також: Фільм "Клондайк" режисерки Марини Ер Горбач переміг на Стамбульському кінофестивалі.