Поиск

На 78-му Венеційському кінофестивалі покажуть три українські фільми

На 78-му Венеційському кінофестивалі покажуть три українські фільми

Фестиваль пройде з 1 по 11 вересня 2021 року

Текст: Buro 24/7

На кінофестивалі покажуть фільми Валентина Васяновича, Олега Сенцова та Петера Керекеша

На 78-му Венеційському кінофестивалі, який відбудеться з 1 по 11 вересня 2021 року, Україну вперше представлять одразу три фільми: “Відблиск” Валентина Васяновича, “Носоріг” Олега Сенцова та “Цензорка” Петера Керекеша, повідомляє пресслужба Arthouse Traffic.

Новий фільм Валентина Васяновича “Відблиск” увійшов до основної конкурсної програми й змагатиметься за головну нагороду фестивалю, “Золотого лева”, разом зі стрічками Педро Альмодовара, Паоло Соррентіно та інших митців. Сюжет картини розповідає про лікаря-добровольця, який після повернення з полону намагається пристосуватися до мирного життя. Він спілкується з колишньою дружиною і своєю 12-річною донькою, яка також травмована через смерть близької людини на війні.

На 78-му Венеційському кінофестивалі покажуть три українські фільми (фото 1)
Кадр із фільму “Відблиск” Валентина Васяновича

Прем’єра фільму “Носоріг” Олега Сенцова відбудеться в конкурсній програмі “Горизонти”. Зйомки стрічки проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися у грудні 2020 року. Головні ролі виконали Сергій Філімонов, Євген Черніков, Євген Григор‘єв і Аліна Зевакова. Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

"Носоріг" створений у копродукції України, Польщі та Німеччини.

На 78-му Венеційському кінофестивалі покажуть три українські фільми (фото 2)
Кадр із фільму "Носоріг" Олега Сенцова

Стрічка "Цензорка” Петера Керекеша спільного виробництва Словаччини, Чехії та України також увійшла до конкурсної програми “Горизонти”. ​​Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув'язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув'язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

На 78-му Венеційському кінофестивалі покажуть три українські фільми (фото 3)
Кадр із фільму "Цензорка” Петера Керекеша

Дізнайтеся більше про програму Венеційського кінофестивалю у 2021 році за посиланням.

Дивіться також: 

Фільм "Паралельні матері" Педро Альмодовара відкриє Венеційський кінофестиваль — 2021.

Каракс, Верховен і українські прем’єри: Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив програму.