Поиск

Василь Стус і репресії радянської влади в трейлері стрічки \"Заборонений\"

Василь Стус і репресії радянської влади в трейлері стрічки "Заборонений"

Історія поета-дисидента

Текст: Buro 24/7


Скандальний байопік

У мережі з'явився перший трейлер біографічної драми "Заборонений" про українського поета-шістдесятника і дисидента Василя Стуса. Режисер стрічки — Роман Бровко. Головну роль у байопіку виконав Дмитро Ярошенко. 

В центрі сюжету картини — репресії радянської влади проти Стуса. В фільмі є відома сцена протесту поета під час прем'єри фільму Параджанова "Тіні забутих предків". Тоді Стус разом з В'ячеславом Чорноволом та Іваном Дзюбою засудили політичні репресії та арешти української інтелігенції та закликали присутніх приєднатися до них. Головне гасло цієї акції протесту — "Всі, хто проти терору, встаньте!".

Через постійну критику радянської влади, тоталітаризму та участь у правозахисних організаціях за Стусом постійно стежили у КДБ. У 1972 році поета заарештували. Суд призначив покарання терміном на три роки позбавлення волі. У 1980 році поета вдруге заарештували. Цього разу — на 10 років примусових робіт і 5 років заслання. Адвокатом Стуса у суді був Віктор Медведчук. Поет від його захисту відмовлявся. 

Нагадаємо, саме через постать Медведчука раніше розгорівся скандал навколо фільму, оскільки всі кадри з Медведчуком зі стрічки вирізали. Експерти вважають, що саме через його "захист" на суді Стус отримав такий великий термін позбавлення волі.

Прем'єра стрічки запланована на 5 вересня. 

Дивіться також: "Віддана": 1-й тизер фільму за романом Софії Андрухович "Фелікс Австрія".

Оставьте комментарий