Поиск

Українська кіноакадемія назвала фільми року

Українська кіноакадемія назвала фільми року

Національна кінопремія

Текст: Buro 24/7


Фото: Courtesy of Українська Кіноакадемія

Номінанти на "Золоту дзигу"

Національна кіноакадемія України оголосила список номінантів на премію "Золота дзига". Про це повідомляє "Детектор медіа". Найбільшу кількість номінацій отримали стрічки "Дике поле" Ярослава Лодигіна та "Брама" Володимира Тихого. Їх висунуто на "Золоту дзигу" одразу у 12 номінаціях, у тому числі за найкращий фільм та найкращу режисерську роботу. Картина Марисі Нікітюк "Коли падають дерева" зібрала 10 номінацій разом з основними. Нагадаємо, це її дебют у повнометражному кіно (як і "Дике поле" для Ярослава Лодигіна). Фільм "Донбас" Сергія Лозниці, який претендував на оскарівську номінацію від України та отримав нагороду Каннського кінофестивалю (Сергій Лозниця — найкращий режисер у секції "Особливий погляд"), висунуто на "Золоту дзигу" в 5 номінаціях. 

Церемонія вручення премії "Золота дзига" відбудеться 19 квітня. 

Ось так виглядає повний список номінантів:

Найкращий фільм:

"Брама", режисер Володимир Тихий

"Гірська жінка: на війні", режисер Бенедикт Ерлінгссон

"Дике поле", режисер Ярослав Лодигін 



"Донбас", режисер Сергій Лозниця 

"Коли падають дерева", режисер Марися Нікітюк

Найкращий режисер (премія імені Юрія Іллєнка):

Ярослав Лодигін, "Дике поле"

Сергій Лозниця, "Донбас"



Марися Нікітюк, "Коли падають дерева"

Тоня Ноябрьова, "Герой мого часу"

Володимир Тихий, "Брама"

Найкращий актор:

Євген Бушмакін, "Герой мого часу"

Роман Луцький, "Секс і нічого особистого"

Олег Москаленко, "Дике поле"

Ярослав Федорчук, "Брама"

Найкраща акторка:

Ірма Вітовська, "Брама"



Анастасія Пустовіт, "Коли падають дерева"

Руслана Хазіпова, "Дике поле"

Найкращий актор другого плану:

Георгій Делієв, "Донбас"

Сергій Притула, "Секс і нічого особистого"

Володимир Ямненко, "Дике поле"

Найкраща акторка другого плану:

Віталіна Біблів, "Брама"

Олеся Жураківська, "Донбас"

Лариса Руснак, "Січень-березень"

Найкращий оператор:

Юрій Король, "Шляхетні волоцюги"



Сергій Михальчук, "Дике поле"

Слава Цвєтков, "Брама"

Найкращий художник-постановник:

Влад Дудко, "Коли падають дерева"

Владлен Одуденко, "Дике поле"

Володимир Романов, "Шляхетні волоцюги"

Найкращий сценарій:

"Брама", Павло Ар'є, Володимир Тихий

"Дике поле", Ярослав Лодигін, Сергій Жадан і Наталія Ворожбит 

"Донбас", Сергій Лозниця 

"Коли падають дерева", Марися Нікітюк

Найкращий монтаж:

Іван Банніков, "Коли падають дерева", "Позивний Бандерас", "Вона та війна"

Андрій Загданський, "Михайло та Даниїл"

Вадим Ільков, "Тато — мамин брат"

Ярослав Попов, "Міф"

Олександр Чорний, "Дике поле"

Найкращий звук:

Михайло Закуцький, "Брама"

Артем Мостовий, "Бобот та енергія всесвіту", "Зрадник"

Андрій Рогачов та Борис Петер, "Січень-березень"

Сергій Степанський, "Дике поле", "Dzidzio Перший раз"



Олександр Шатківський, "Коли падають дерева"

Найкраща музика:

"Брама", Антон Байбаков

"Коли падають дерева", Микита Моісеєв

"Дике поле", Юхим Чупакін

Найкраща пісня:

"11 дітей з Моршина", Сергій Бабкін ("11 дітей з Моршина")

"Кобіти", Ryband ("Шляхетні волоцюги")

"Моя любов", Михайло Хома ("Dzidzio Перший раз")

"Моя мамонько рідненька", учасниці українського жіночого хору: Ірина Данилейко, Галина Гончаренко, Сусанна Карпенко ("Гірська жінка: на війні")

"Не метелиця лугом стелиться", Ірма Вітовська ("Брама")

Найкращі костюми:

Олена Гресь, "Брама", "Секс та нічого особистого"

Марія Керо, "Шляхетні волоцюги"

Костянтин Кравець, "Коли падають дерева"

Найкращий грим:

Ольга Аїтарнія, "Шляхетні волоцюги", "Позивний Бандерас"

Катерина Струкова, "Брама"

Тетяна Хорошун, "Коли падають дерева"

Найкращий короткометражний ігровий фільм:

"В радості, тільки в радості", режисер Марина Рощина

"Штангіст", режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук

Mia Donna, режисер Павло Остріков

Найкращий документальний фільм:

"Домашні ігри", режисер Аліса Коваленко

"Міф", режисери Леонід Кантер та Іван Ясній

"Тато — мамин брат", режисер Вадим Ільков

"Явних проявів немає", режисер Аліна Горлова

Найкращий анімаційний фільм:


"Голодний дух", режисер Костянтин Федоров

"Мімікрія", режисер Фройд М. Вайзер

"Монах", режисер Сашко Даниленко

"Найтемніший синій колір", режисер Оксана Курмаз

"Як розвеселити самотність", режисер Степан Коваль

Приз глядацьких симпатій:

"11 дітей з Моршина", режисер Аркадій Непиталюк



"Дике поле", режисер Ярослав Лодигін

"Донбас", режисер Сергій Лозниця

"Позивний Бандерас", режисер Заза Буадзе

"Пригоди S Миколая", режисер Семен Горов

"Свінгери", режисер Андрейс Екіс

"Секс і нічого особистого", режисер Ольга Ряшина

"Сотка", режисер Олександр Бєляк

"Таємний щоденник Симона Петлюри", режисер Олесь Янчук

"Dzidzio Перший раз", режисери Михайло Хома і Тарас Дронь.

 

Українська кіноакадемія — об'єднання експертів та професіоналів у галузі кіно та кіновиробництва, створене у 2016 році. Мета академії — забезпечити всесторонню підтримку українського кінематографу. У 2017 році абсолютним фаворитом кінопремії стала стрічка "Гніздо горлиці" режисера Тараса Ткаченка, а тріумфатором 2018 року були "Кіборги" Ахтема Сеітаблаєва та "Стрімголов" Марини Степанської

 

 

Дивіться також: Первые лица: Кто создает новое украинское кино.

Больше