Поиск

Український фотограф Вова Клевер виграв конкурс британського Vogue. Ми з ним поговорили

Український фотограф Вова Клевер виграв конкурс британського Vogue. Ми з ним поговорили

Інтерв'ю BURO.

Текст: Buro 24/7

Серед минулих переможців був Ірвін Пенн

Ім’я Вови Клевера може бути вам знайоме зі зйомок українських брендів. Вова — фешн-фотограф та арт-директор з Києва, який переміг у щорічному британському конкурсі Vogue Talents.

Фотопроєкт Вови складається із двох частин: перша натхнена творчістю Поля Гогена, друга — одним квітневим ранком, коли він з дівчиною гуляв пустим полем без одягу. “На вулиці було 2 градуси. Ми не відчували холоду. Ми відчували свободу”, — згадує Вова.

Обидві частини, пізніше з’єднані в одну, відповідають темі конкурсу: Reset/Renewal (“Перезавантаження/Оновлення”).

“Я дуже довго думав, як її переосмислити, — каже Вова. — В один момент я зрозумів, що в мені ще із 2019 року живе незакритий гештальт Гогена. Я не вперше бачив його роботи вживу, але тільки тоді відчув їх по-справжньому”. Вова побачив його роботи у Пушкінській галереї, де художнику був присвячений окремий зал. З того часу Поль став його улюбленим художником.

“Я вперше відчув таку сильну енергетику від мистецтва. Я був засліплений цими кольорами — вони викликали в мене мурашки по тілу. Про кожну з робіт я прослухав аудіогід, ще глибше поринувши у його роботи. Я сконцентрував свій погляд на одній з картин, яка називається "О, в тебе ревнощі?", й застиг біля неї. Поль Гоген вважає її своєю найкращою”.

Український фотограф Вова Клевер виграв конкурс британського Vogue. Ми з ним поговорили (фото 13)
"О, в тебе ревнощі?" Поль Гоген, 1892

Одна з картин, на яку Вова посилається у проєкті, називається “Матамое”, що з таїтянського означає смерть. “В цей момент я зрозумів, що смерті дуже близькі теми життя, перезавантаження й оновлення. Я поцікавився, чому художник так назвав цю картину — адже на ній зображений пейзаж. Коли Гоген писав картину, він відчував, як в цей момент в ньому помирав цивілізований буржуа і народжувався дикун. Смерть для нього — реінкарнація, перезавантаження та оновлення. Він перейшов в інші виміри, коли зміг звільнитися від колишнього себе”. Гоген покинув дружину, п’ятьох дітей і роботу на біржі та перебрався до Французької Полінезії, присвятивши себе мистецтву.

Український фотограф Вова Клевер виграв конкурс британського Vogue. Ми з ним поговорили (фото 14)
“Матамое (Смерть)”, Поль Гоген, 1892

“Я присвятив цьому конкурсу і цій зйомці самого себе. Як казав Тарковський, якщо ви хочете зняти кіно, яке змусить глядачів замислитися, треба повністю віддатися. Кіно має керувати вами, а не ви ним. У мене так і вийшло”, — каже фотограф.

Перш ніж почати роботу над проєктом, Вова купив щоденники, альбоми, книжки й документальні фільми про художника. Цілий місяць він присвятив вивченню його творчості і життєвого шляху, відзнявши проєкт за три дні до дедлайну.

Український фотограф Вова Клевер виграв конкурс британського Vogue. Ми з ним поговорили (фото 15)

Зараз Вова планує отримати візу в Лондон та познайомитись із командою британського Vogue. Він отримає менторство візуального директора протягом року із трьома портфоліо ревю, а також можливість двічі потрапити на бекстейдж зйомки едіторіалу журналу.

“Моя основна ціль — виходити на міжнародний ринок. Хочеться втілювати свої найбільш сміливі ідеї. Іноді я відчуваю, що в Україні це важче зробити. На це є багато причин, включаючи і бюджети, і підхід до роботи. Мене також цікавить галерейний простір”,  — каже Вова про плани на майбутнє. Воно обіцяє бути успішним.

Смотрите также: Кайли Дженнер надела бикини из 24-каратного золота. Его создала дизайнер из Черновцов.