Поиск

Balbek bureau розробили проєкт комфортного тимчасового житла для біженців з України

Balbek bureau розробили проєкт комфортного тимчасового житла для біженців з України

Система Re:Ukraine/refugee houses project

Текст: Buro 24/7

Він передбачає санітарні вузли, повноцінні кухні, кімнати догляду за немовлям, пральні тощо

Студія Balbek bureau розробила проєкт тимчасового житла Re:Ukraine/refugee houses project для українців, що втратили домівки через повномасштабне військове вторгнення росії. Для цього співпрацівники архітектурного бюро проаналізували понад 20 аналогічних ініціатив, реалізованих у різних країнах світу.

Розробники намагались зробити акцент на комфорті. Житло має бути збудоване на дерев’яно-каркасній системі й передбачає санітарні вузли, повноцінні кухні, кімнати догляду за немовлям, пральні й інші необхідні складові побуту. Автори проєкту вважають, що мешканці ні в якому разі не мають відчувати обмежень.

Розробники кажуть, що Re:Ukraine/refugee houses project може бути втілений на державному або локальному рівні, а також бути адаптований під різні умови місцевості, форми ділянок та завдання щодо щільності поселення.

“Основне завдання, яке ми ставимо перед собою, — збереження гідного способу життя. Ми повинні зробити тимчасове проживання українців, які втратили свої домівки, звичний та здоровий спосіб життя, гідним. Відібрати дім, на жаль, можна, гідність — ні”, — йдеться в описі проєкту. 

За попередніми оцінками, вартість реалізації проєкту становить близько $ 350-550/м2. Вона може змінюватись залежно від ділянки, технічних умов та конфігурації секцій.

Дивіться також:

Італія допоможе реконструювати драматичний театр у Маріуполі.

У Володимира Зеленського з'явилася мініфігурка LEGO. Вона допомогла зібрати $ 16 540 для України.