Поиск

У Парижі вперше за 50 років збудують хмарочос

У Парижі вперше за 50 років збудують хмарочос

Tour Triangle

Текст: Єлизавета Чорна

Сучасність проти історії?

У межах Парижу вперше за 50 років побудують хмарочос. Будівля Tour Triangle стане третьою за величиною в Парижі після Ейфелевої вежі та вежі Монпарнас. Останню звели 1972 року. Через неї влада французької столиці ввела закон, згідно з яким у місті заборонено зводити будівлі, вищі за сім поверхів, щоб не порушити історичний вигляд Парижа. Але 2015-го мер Ганна Ідальго схвалила будівництво нового хмарочоса.

У Парижі вперше за 50 років збудують хмарочос (фото 1)

Жителі та екологи вже називають його катастрофою. “Як можна виправдати будівництво вежі зі скла та сталі, яке потребує величезної кількості енергії, з 70 тисячами квадратних метрів офісних приміщень, у Парижі — місті, яке вже переповнене офісами?” — заявляють у “Суспільстві проти Tour Triangle”.

У Парижі вперше за 50 років збудують хмарочос (фото 2)

Проєкт будівлі розробило бюро Herzog & Meuron Architekten. У скляній вежі заввишки 180 метрів планують розмістити офіси, готель, медичний центр, магазини та дитячий садок. У майбутньому, можливо, будівлю перепрофілюють. Автори проєкту запевняють, що вуглецевий слід під час та після будівництва буде низьким. Але “зелені” активісти у цьому сумніваються.

У Парижі вперше за 50 років збудують хмарочос (фото 3)

Читайте також: 

В Роттердаме демонтируют исторический мост, чтобы пропустить суперъяхту Джеффа Безоса.