Поиск

Дослідження: В українців, які перехворіли на коронавірус, змінився психологічний стан

Дослідження: В українців, які перехворіли на коронавірус, змінився психологічний стан

Поведінка, звички, вподобання та реакції тепер інші

Текст: Buro 24/7

Після хвороби люди переосмислили своє життя

Українські вчені провели дослідження про те, як коронавірус впливає на психологічний стан людей. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" розповіла авторка дослідження, старша наукова співробітниця Українського науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи Академії педагогічних наук України Руслана Мороз.

У дослідженні взяли участь понад 300 людей. Це українці від 18 до 60 років із різних регіонів України. 63% респондентів розповіли, що після одужання до них ще не швидко повернувся смак. 76% опитаних відповіли, що досі не повернулися до психологічного та фізичного стану, який мали до хвороби. У 74% змінилася поведінка, звички, уподобання та реакції.

"Зараз тривають розмови щодо того, щоб внести "постковідний синдром" до міжнародної класифікації хвороб. Тому мої питання були спрямовані на психологічні та фізіологічні стани, зміну поведінки, емоцій, почуттів, патологічні симптоми, які характерні для гострого стресового стану, ставлення до хвороби тощо", — розповідає авторка дослідження.

Цікаво, що найактивнішими після хвороби виявилися мешканці Західної України. До того ж легше поверталися до звичного ритму життя жінки. Більшість опитаних також заявили, що після хвороби переосмислили своє життя. Тепер люди прагнуть більше гуляти на природі, дихати свіжим повітрям, піклуватися про себе і ближніх та загалом насолоджуватися життям.


Читайте також: Эксперты советуют носить 2 маски для защиты от ковида — так эффективнее.