Поиск

Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї

Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї

Французький hôtel particulier

Текст: Buro 24/7

Фото: François Halard for WSJ. Magazine

В інтер’єрі сучасні меблі поєднуються зі старовинними знахідками на блошиних ринках

Александр де Бетак відомий як дизайнер одних із найяскравіших модних показів для світових брендів, якого часто називають "Фелліні у світі моди". Офіси його компанії Bureau Betak знаходяться в Парижі, Лос-Анджелесі, Нью-Йорку та Шанхаї. Також він створює концептуалізовані дизайни для будинків та інтер'єрів.

Одним із останніх проєктів Алекса де Бетака було перетворення старовинного паризького маєтку, які у Франції прийнято називати hôtel particulier, на власне родинне гніздо.

Французький дизайнер поділився фотографіями завершеної реновації будинку з виданням Wall Street Journal, якому він дав велике інтерв'ю та розповів про особливості роботи над створенням нової оселі для своєї сім'ї  дружини Софії Санчес де Бетак, аргентинської підприємиці та креативної директорки, і 3-річної доньки Сакури.

"Все своє життя я робив дизайн для інших людей, тому створювати дизайн для власного будинку  це надзвичайно приємно",  каже Алекс де Бетак у розмові з WSJ.

Дизайнер більше двадцяти років прожив у Нью-Йорку, але останні роки все більше часу проводив у Парижі  своєму рідному місті. Весь час разом із дружиною він перебував у постійному пошуку будівлі, яка могла б стати їхнім новим домом у французькій столиці. Одного разу вони натрапили на будівлю, що в буквальному сенсі знаходилася в руїнах,  триповерховий hôtel particulier 17 століття.

Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 1)
Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 2)
Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 3)

Алекс де Бетак вирішив почати з нуля та зробити грунтовну реновацію будинку, зберігши водночас атмосферу, яка могла панувати в домі, коли там жили аристократи. Декор будинку  це еклектична суміш сучасних меблів та старовинних знахідок із блошиних ринків.

На першому поверсі було повністю відновлено підлогу, із додаванням чорно-білого каміння в стилі Pierre de Bourgogne, а на горі покладено дерев'яний parquet de Versailles. В декорі оселі багато дзеркал та елементів інтер'єру, які були привезені з різних країн та нагадують родині про їхні численні подорожі.

Особливе значення в будинку мають класичні японські мотиви. Дитяча кімната прикрашена шпалерами із зображенням бамбуку, вишневого цвіту та маленькими фігурками в кімоно. Зблизька в них можна вгадати мініатюрні версії батьків дівчинки Сакури, бабусь і дідусів, братів та сестер тощо. Шафа Софії де Бетак нагадує справжнє живописне полотно, яке відображає стиль життя та естетику Японії.

Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 4)
Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 5)
Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 6)
Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 7)

"Я хотів зробити щось більш жіночне та дуже романтичне, більш м'яке за стилем, ніж я робив раніше",  коментує свій задум Алекс де Бетак. В будинку є також величезний домашній кінотеатр, а за численними книжковими полицями зустрічаються таємні ходи, зокрема прихований вихід на вулицю. "В усіх місцях, які я проєктую, є секретні двері і таємні виходи. Не питайте мене навіщо",  інтригує дизайнер.

Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 8)
Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 9)
Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 10)
Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 11)
Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 12)

Особливу увагу в домі привертає підвал, який перетворили на домашній нічний клуб, прихований за дзеркалами. Його стіни оздоблені малюнками зоряного неба, натхненими мапами 17 століття із зображеннями зірок. На них можна знайти сузір'я, які відповідають знакам зодіаку всіх членів родини. Стіни біля сходів, що ведуть у підвал, перетворили на місце для своєрідного відкритого сімейного альбому, де фотографії утворюють величезну мозаїку світлин із домашнього архіву.

Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 13)
Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 14)
Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 15)

В період пандемії та довготривалого локдауну у Франції Алекс де Бетак провів багато часу в новому домі зі своєю сім'єю. Дизайнер зізнається, що в нього вже є думки щодо наступного сімейного проєкту. Ним може стати заміський будинок або місце для відпочинку в Аргентині, звідки родом його дружина. "Я вже думаю про дизайн для Патагонії",  каже Алекс де Бетак.

Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 16)
Дизайнер Алекс де Бетак перетворив старовинний маєток у Парижі на дім для своєї сім’ї (фото 17)

 

Дивіться також:

Текстильное панно, каменная ваза и медный кабель: Смотрите работы лауреатов Loewe Craft Prize.

Французькі дизайнери створили лампу Nuclée з бананових відходів. Дивіться, яка вона.