Поиск

Замість ялинки: Hey Guide та Ukrainian Folks випустили колекцію традиційного святкового декору

Замість ялинки: Hey Guide та Ukrainian Folks випустили колекцію традиційного святкового декору

Від народних майстрів

Текст: Buro 24/7

Триб’ют українському святковому декору

Курований гід Києвом Hey Guide від агенції Public Kitchen та етнографічний візуальний щоденник Ukrainian Folks створили колекцію українського святкового декору.

У колекції засновниці Hey Guide Настя Івченко та Женя Скібіна зібрали стародавні традиції декорування українських домівок на зимові свята. Настя з Женею побували у Смілі, на Черкащині, де було засновано унікальну школу народних ремесел. Дітей тут навчають промислів соломоплетіння, гончарства, витинання, виготовлення народної іграшки.

Замість ялинки: Hey Guide та Ukrainian Folks випустили колекцію традиційного святкового декору (фото 1)

“Минулого року до свят я прикрасила свій будинок паперовими зірками, такими як використовують скрізь у Скандинавії. А за кілька тижнів Настя подарувала мені солом'яного павука. Я повісила його у вітальні й милувалася весь день, а вже надвечір зняла всі зірки. Вони мені здалися бутафорними й зовсім не цінними, адже посеред кімнати висів справжній скарб. І тоді ж я подумала про те, як би хотілося, щоб саме таким декором зі змістом були наповнені будинки друзів. Дуже щаслива, що цього року це стане можливим”, — розповідає Женя Скібіна.

Замість ялинки: Hey Guide та Ukrainian Folks випустили колекцію традиційного святкового декору (фото 2)
Замість ялинки: Hey Guide та Ukrainian Folks випустили колекцію традиційного святкового декору (фото 3)

До колаборації увійшли пірамідальні павуки, павуки-зірки, солом’яні коники, зірки та янголи, дідухи та підсвічники з різьбленого дерева. Усі ці елементи декору мають своє значення в народі. Наприклад, пірамідальний павук — модель всесвіту, що повинна забирати негативну енергію з оселі. Такий виріб поширився Україною з Галичини, де він завжди був аналогом ялинки. Раніше в українських хатах не ставили ялинку — це була традиція, привезена за часів Радянського Союзу з Німеччини.

Замість ялинки: Hey Guide та Ukrainian Folks випустили колекцію традиційного святкового декору (фото 4)

"Я давно дійшла висновку, що традиційні українські ремесла можуть отримати друге життя та класно інтегруватися в побут сучасних українців. Для цього в них є все: особливий стиль, багато талановитих майстрів по всій країні, які зберігають та продовжують традицію, — розповідає засновниця Ukrainian Folks Настя Івченко. — Ця спільна колекція — наш триб'ют народному декораторському мистецтву і наочна добірка того, що являє собою справжній український новорічний стиль".

Доставка з магазину здійснюється по всій Україні та світу. Предмети можна придбати на сайті shop.hey.guide.


Читайте також:

Уют на 10 квадратах: IKEA предлагают снять мини-квартиры в Токио за $ 1.

Нікіта Кадан та Юрій Андрухович влаштували ревізію українського авангарду в Івано-Франківську.