Поиск

Дослідження показало, що собаки ревнують хазяїна, навіть якщо суперника немає поруч

Дослідження показало, що собаки ревнують хазяїна, навіть якщо суперника немає поруч

Експеримент з Оклендського університету

Текст: Buro 24/7

Вчені пов'язують емоційні прояви тварин із самосвідомістю

Вчені з Оклендського університету провели дослідження, у ході якого більше 80% власників собак помітили здатність тварин відчувати ревнощі. Про це повідомило видання "Дейлі Сайенс".

Науковці досліджують подібні емоції в тварин, оскільки їхні прояви тісно пов'язані із самосвідомістю. В експерименті взяли участь 18 собак та їхні власники, реалістичний штучний пес і флісовий циліндр. Циліндр мав забезпечувати контроль, а фейкова собака створювала видимість конкуренції за увагу.

Під час експерименту науковці спостерігали, як реагують собаки на різноманітні дії свого хазяїна: на те, як він взаємодіє зі штучним собакою і з флісовим циліндром. Коли хазяїн гладив фейкового пса, перед твариною встановлювали бар'єр, який закривав видимість. В такому разі собака починав ревнувати до потенційного конкурента і тягнути повідок, намагаючись підійти до свого хазяїна. Під час аналогічного експерименту із флісовим циліндром тварини поводилися спокійніше.

Вчені зробили висновок, що реакція собак була прямим наслідком контакту хазяїна і фейкової тварини, а не лише присутності конкурента поруч. За словами Амалії Бастос, провідної авторки дослідження, "ще рано говорити про те, чи відчувають собаки ревнощі так само, як і ми. Але тепер зрозуміло, що вони реагують на ситуації, які викликають ревнощі, навіть якщо вони відбуваються поза зоною видимості".

Дивіться також: В Україні волонтери врятували рожевих пеліканів та збираються повернути їх у дику природу.

 

Больше