Поиск

\"Папик или кавалер подарил?\" Украинские женщины о стереотипах, которые бесят

"Папик или кавалер подарил?" Украинские женщины о стереотипах, которые бесят

Только правда

Текст: Buro 24/7

В рамках проекта "Я зможу!"

18 апреля проект "Я зможу!" Фонда Елены Пинчук и платформа украинских брендов "Всі. Свої" представили капсульную коллекцию женских футболок с принтами против гендерных стереотипов "Не вешай ярлыки!".

По просьбе BURO участницы показа коллекции рассказали, с какими стереотипами они сталкиваются чаще всего.

 

Янина Соколова, телеведущая

"Папик или кавалер подарил?" Украинские женщины о стереотипах, которые бесят (фото 1)

Коли мені було 16 і я тільки починала працювати на ТБ, один сивоволосий телевізійний супермен запорізьського телебачення дав пораду. Ти маєш визначитися у житті із дуже важливою дилемою. Обрати – розумна ти чи красива, і тоді все піде як по маслу. Бо таких, як ти, можуть або любити, або ненавидіти. Коли ти визначишся, якою хочеш бути, люди зрозуміють, за що тебе не любити.

Сексизм і гендерна нерівність через так звану “слабку стать” – це те, що супроводжує мене роками і зробило вкрай гнучкою, сильною і незалежною. Я не прагнула вийти заміж заради штампу у паспорті. Мене бісять заздрісні ярлики: та шо у етай кукли может бить в галавє. І стереотипне: а, на позашляховику? Папік чи кавалер придбав?

Українське суспільство не любить успішних жінок. Причому не любить часто з подачі саме жіночої аудиторіі. Сусідство з успішною жінкою лякає неуспішну. Тому у ній часто шукають вади, аби відтіняли успіхи. У цьому наша ментальність. Побороти яку можемо лише ми самі.

Люди з різними статевими органами не можуть дружити. Бо це фізіологічне протиріччя. Дружби між статями не існує. Чоловік і жінка або дружать, щоб зрештою переспати, або переспали, не склалося, і тепер дружать. Один із найрозповсюдженіших стереотипів, який я хочу, щоб ви, жінки, і ви, чоловіки, гнали геть. Про це прямо цілі блоги пишуть відомі психологи. Я читаю, сміюся і розвіюю. Мій найкращий друг – відомий рок-музикант. Ми зліплені з одного тіста, пережили і злети, і падіння, і хвороби, і сварки, і розставання. Я не знаю, як описати любов до друга, але це настільки чесно і зворушливо, що я інколи реву від усвідомлення, що така дружба існує. Більшість жінок, як, власне, і чоловіків, через штучно створений стереотип позбавляють себе права дружити статями. Крадучи у себе можливість бути щасливими. Позбавте своє життя чужих правил. Створіть свої. І тоді ви заживете на повні груди.


Елена Сотник, народный депутат

"Папик или кавалер подарил?" Украинские женщины о стереотипах, которые бесят (фото 2)

Ключовий стереотип – це те, що красива жінка не може бути розумною. Другий момент – якщо ти молода, то в тебе не може бути суперкар'єри, ти не можеш бути освіченою, в тебе не може бути суперрозумних думок, в тебе не може бути досвіду.

У мене був досвід, коли я поїхала в Туреччину, де була головою спостережної місії за виборами. Там за протоколом у нас була обов’язкова зустріч з головою парламенту. Коли він зайшов і побачив мене, то перше, що сказав: “А ви що, одразу після школи до нас приїхали?” Він не міг повірити, що це я очолюю делегацію. Звісно, потім йому було дуже незручно, коли він дізнався, хто я така.


Юлия Макгаффи, главный редактор nv.ua

"Папик или кавалер подарил?" Украинские женщины о стереотипах, которые бесят (фото 3)

Самый неприятный стереотип, с которым я сталкивалась, – что женщина, у которой нет семьи или большого сильного мужика, не может быть счастлива. Общество в большинстве своем не то чтобы не любит, а чаще всего жалеет таких женщин! Я не могу сказать, что я с этим борюсь или доказываю что-то кому-то с пеной у рта. Я живу, работаю, мне хорошо, мне интересно, мне круто. И этот факт сам по себе является лучшим опровержением стереотипа.Елена Борисова, СЕО “Семьи ресторанов Димы Борисова”

"Папик или кавалер подарил?" Украинские женщины о стереотипах, которые бесят (фото 4)

Я чула, що жінки не можуть очолювати керівні посади в бізнесі, що не може бути успішної щасливої сім’ї, коли чоловік і жінка мають спільний бізнес, що не може багатодітна мати працювати, тому що вона повинна займатися дітьми. Я ніколи з цими стереотипами не боролась, я просто роблю свою справу і власним прикладом показую, як може бути, і розвінчую чиїсь стереотипи, які до мене не мають ніякого відношення. Мені важлива тільки моя думка.


Карина Гаврилюк, актриса, героиня сериалити “Киев днем и ночью”

"Папик или кавалер подарил?" Украинские женщины о стереотипах, которые бесят (фото 5)

Доволі популярний стереотип, і я з ним дуже знайома – “якщо дівчина вродлива - вона обов`язково має бути неосвіченою та, можливо, чиєюсь коханкою. Саме тому для зйомки я обрала футболку з написом “Сама собі олігархиня”. Мене надихають сильні люди, які, незважаючи на життєві труднощі, продовжують йти вперед з усмішкою, добротою, щирістю. Які залишаються людьми незважаючи на статус та фінансове положення.


Анастасия Деева, исполнительный директор благотворительной организации “100% життя”

"Папик или кавалер подарил?" Украинские женщины о стереотипах, которые бесят (фото 6)

Якщо у людини є всі кваліфікації на те, щоби бути якісним кандидатом на якусь посаду, то вона або він мають право її обіймати. Зараз ми маємо дуже багато позитивних прикладів жінок, які досягають високих результатів. Я є директоркою найбільшої пацієнтської організації в Україні, яка бореться з епідемією ВІЛ, туберкульозу та гепатиту. Це та сама гора, до якої дуже важко підійти. Треба багато навчатися, багато працювати, щоби обіймати такі посади.

Жіноче лідерство трошки відрізняється від чоловічого, тому що воно дозволяє формувати нове покоління лідерів. Воно не супресує, воно не домінує, а дозволяє дійсно суспільству розвиватися. Я завжди підтримую, щоб жінки були представлені в усіх сферах життя.

 

Не пропустите: Що їсти, щоб почуватися добре? Читайте фрагмент книги Ліси Москоні, дослідниці харчування.