Поиск

Хіп-хоп-дует із Франції презентував лімітовану серію Hennessy Very Special by Les Twins

Хіп-хоп-дует із Франції презентував лімітовану серію Hennessy Very Special by Les Twins

Інтерв’ю BURO.

Текст: Ольга Ковтун

Брати Буржуа показали в Києві перформанс, який продемонстрував усі етапи виготовлення коньяку Hennessy

Les Twins вважаються новаторами сучасної танцювальної культури, ім’я яких відомо далеко за межами рідної Франції. Дует виступав на найбільш популярних музичних фестивалях: Rock in Rio, "Коачелла", "Гластонбері", — а також відомий співпрацею з Бейонсе, Міссі Елліотт, Нікі Мінаж та іншими світовими зірками. 

Хіп-хоп-дует із Франції презентував лімітовану серію Hennessy Very Special by Les Twins (фото 1)
Ларрі та Лоран Буржуа, відомі як танцювальний дует Les Twins

Редакція BURO. поспілкувалася з братами Буржуа під час їхнього перебування в Україні — про мистецтво танців і артистичне становлення Les Twins, про секрет їхнього унікального стилю та вражаючого світового успіху.

У вас немає спеціальної хореографічної освіти, заразом вам вдалося навчитися всього самим і стати професійними танцівниками. Як у вашому житті з’явилася пристрасть до музики й танців?

Лоран: Це доволі дивно, але музика була завжди навколо нас. Змалечку ми познайомилися з найрізноманітнішими типами музики. Це була Селін Діон, музика індійська, французька, карибська, африканська... Для нашої освіти не було важливим, яка це музика. Головне, щоб під неї можна було танцювати.

Хіп-хоп-дует із Франції презентував лімітовану серію Hennessy Very Special by Les Twins (фото 2)

У мене завжди було дивовижне відчуття, коли я танцював. Навіть не знаю, з якого саме часу, але я відчував, що роблю це професійно. Тоді я не думав, який вплив це матиме на мою кар’єру. Мені просто хотілося робити те, що я люблю.

Це відчуття спільне для вас обох?

Ларрі: У близнюків завжди неймовірна комунікація. Коли ми разом — завжди відчуваємо однаково. Іноді я просто шокований, коли бачу, як мій брат робить те саме, що і я, в той же момент. Іноді це навіть злить. (Сміється.)

Хіп-хоп-дует із Франції презентував лімітовану серію Hennessy Very Special by Les Twins (фото 3)

У вашій вражаючій кар’єрі ви мали можливість співпрацювати зі всесвітньо відомими артистами, такими як Бейонсе та Міссі Елліотт, а також виступати на найпопулярніших музичних фестивалях: "Гластонбері", "Коачелла"… Чи мають якісь виступи або колаборації для вас особливе значення?

Лоран: Не можу вибрати якийсь один концерт або місце. У той час ми ще не усвідомлювали сповна те, що з нами відбувалося. У нас навіть не було друзів. Ми просто поїхали зі своїми рюкзаками. Важко сказати, який момент був найкращим, тому що таке відчуття було від роботи з багатьма людьми.

Коли в нас з’явилася можливість працювати з Бейонсе, ми ще знаходилися в пошуку. Уявіть собі, як це — торувати свою стежку, коли ти вже поруч із Бейонсе. Так, ми зробили це. Але тоді ми ще не усвідомлювали нашу цінність. Ми все ще були хлопцями з рюкзаками. Одного разу ми знаходилися в студії, де познайомилися з Френком Гетсоном, хореографом Destiny’s Child, який певний час був правою рукою Бейонсе. І він сказав: “Я бачу вас такими, як ви є”.

Хіп-хоп-дует із Франції презентував лімітовану серію Hennessy Very Special by Les Twins (фото 4)

Пам'ятаю, як ми перевдягали наші танцювальні черевики й вони були порвані. Це було жахливо. Але коли ми йдемо танцювати, беремо черевики, які були завжди з нами. Я не можу танцювати в “модному” взутті, якщо мені в ньому некомфортно. Взуття, яке я ношу, змушує мене почуватися певним чином, тому воно є частиною мого життя. У ньому я можу зосередитися і бути собою. Іноді я дивлюся на наші черевики, свої та мого брата, і в буквальному сенсі бачу їхню історію. На них може бути кров або пил зі сцени, який ми так і не витерли.

Ларрі: Відповідаючи на ваше питання, я б обрав участь у фестивалі Rock in Rio з Бейонсе. Нашими найбільшими шоу були Rock in Riо та Coachella. Коли поруч із найбільшими зірками виступали Les Twins! (Сміється.)

До речі, як виникла ідея назвати вас Les Twins?

Лоран: Це придумали американці. Навіть коли я відправлявся кудись у робочих справах, я завжди брав із собою свого брата. Тож американці просто почали казати: “Oh, look! Here are the twins!” (“Дивіться, ось і близнюки!" — Прим. ред.). Пізніше англійський артикль the було просто замінено французьким les.

Хіп-хоп-дует із Франції презентував лімітовану серію Hennessy Very Special by Les Twins (фото 5)

Розкажіть про танцювальну команду Criminalz Crew, яку ви створили. Як з’явилася ідея цього проєкту і, на вашу думку, в чому секрет його успіху?

Лоран: Criminalz Crew — це не проєкт, а щось, що ми підтримуємо та розвиваємо. Коли ми тільки починали, в нас не було друзів, яким ми могли б довіряти. Але ми познайомилися з танцівником на ім’я Бубу, і він став для нас усім. Якщо розповідати про нього зовсім коротко, Бубу ніколи не знав своїх батьків і був усиновлений. Коли я побачив, як він танцює, зрозумів, що переді мною — геній. Я не хотів робити те саме, що і він. Але я хотів, щоб він робив це з нами.

Ларрі: Після мого брата на другому місці для мене Бубу. Він вразив мене на все життя. Бубу дивовижний, і він справжня зірка в Китаї.

Лоран: В Criminalz Crew ми прагнемо будувати сім’ю. Залучаємо наймолодших — дітей шкільного віку — і дбаємо про них, як про маленьких братів. Це наступне покоління, яке ми навчаємо з нуля і якому даємо певний світогляд. Наша мета — давати їм поштовх для розвитку, навчити не боятися програвати. Коли для когось щось зарано, чесно сказати: “Твій час ще прийде”. Вони всі значно молодші за нас, і ми хочемо навчити кожного з них ідеального мислення для танців. Якщо ти хочеш бути танцівником, маєш вірити, що ти це зможеш. Якщо щось не так — зроби це ще раз і виправ помилку негайно. Не чекай. Ставай знову собою.

Ми хочемо, щоб вони вийшли з Criminalz Crew вже сформованими танцівниками, яким не потрібна робота на стороні, бо вони можуть зробити танці своєю професією і стати зірками.

Ларрі: Criminalz Crew — це не спонсор, а сім’я.

Ваш танцювальний стиль доволі унікальний і навіть отримав у світі назву Twins-Style. Як би ви самі описали свій стиль?

Ларрі: Спонтанний. Відчуття моменту.

Лоран: Якщо зараз заграє музика і я почну танцювати, а потім вона заграє ще раз — ці танці будуть сильно відрізнятися. Мій брат зробив це нещодавно, коли ми виступали в Амстердамі для Hennessy. Музика грала, і він танцював впродовж кількох хвилин, поки не вимкнувся комп'ютер, і довелося почати все спочатку. Цього разу під ту саму музику він зробив абсолютно інше шоу. Бачити, як він змінює цілу емоцію, — це було неймовірно.

Я міг би побачити на вулиці Спайдермена, і мене б це не здивувало, але бачити, як мій брат танцює, — це справді “вау”. Його неможливо спинити, й у цьому наша сила.

Хіп-хоп-дует із Франції презентував лімітовану серію Hennessy Very Special by Les Twins (фото 6)

Hennessy Very Special — це напій, який не виходить із моди більше 150 років. Смак коньяку залишається незмінним, але його дух продовжує розвиватися. А ще — це напій про креативність і сміливість. Саме тому бренд підтримує художників і щорічно створює з ними лімітовані колаборації.

Презентація лімітованої серії Very Special by Les Twins відбулася в київській галереї “Арт-причал”, де брати Буржуа особисто представили свій перформанс. Побувавши на винокурні й в підвалах Hennessy, Лоран і Ларрі перейнялися тонким мистецтвом створення коньяку, що передається з покоління в покоління, і побачили чимало паралелей з мистецтвом танцю. Як винятковий коньяк є результатом бленду унікальних коньячних спиртів, так і танець вимагає гармонії рухів, заснованих на майстерності й інстинктах. Кожен із шести етапів виробництва Hennessy VS Les twins інтерпретували в унікальний танець.

Хіп-хоп-дует із Франції презентував лімітовану серію Hennessy Very Special by Les Twins (фото 7)
Хіп-хоп-дует із Франції презентував лімітовану серію Hennessy Very Special by Les Twins (фото 8)

Дивіться також: Танцівниця Стефані Нолл готує перформанс, присвячений художниці Олександрі Екстер. Ми з нею поговорили.