Поиск

В Україні волонтери врятували рожевих пеліканів та збираються повернути їх у дику природу

В Україні волонтери врятували рожевих пеліканів та збираються повернути їх у дику природу

Проєкт "Алібей та Алкалія — повернення в дику природу"

Текст: Buro 24/7

Фото: Андрій Горб

Птахи занесені до Червоної книги України

У вересні 2020 року волонтери фонду Peli can live, які ведуть боротьбу з браконьєрством в Україні, змогли врятувати з неволі двох рожевих пеліканів  Алкалію та Алібея. Разом із парком "Тузлівські лимани" вони намагаються повернути тварин у дику природу.

Пелікани перебували на території одного з ресторанів на березі моря, де повинні були розважати відвідувачів. Спроби національного парку забрати тварин до себе виявилися успішними, коли керівництво ресторану визнало свою помилку та погодилося повернути птахів.

Щоб узимку пелікани знаходилися в теплі, на території парку їх помістили у вольєри. Яна Боброва, виконавча директорка благодійного фонду Peli can live, зазначила: "Першочерговим завданням було навчити їх їсти самостійно, адже в ресторані вони їли те, що їм закинуть у рот. Ми пройшли цей шлях, пелікани навчились їсти самостійно. Їм кидають морожену рибу в спеціальне відро, з якого вони їдять. Це перший етап".

Орнітологи і науковці ретельно стежать і доглядають за Алкалією та Алібеєм. У вольєрах встановлені камери, тому кожен може подивитись на тварин зі сторінки фонду. "Основна робота цих камер  вивчити психологію пеліканів, зрозуміти, які в них можуть бути проблеми",  додає Яна Боброва.

Тепер задача волонтерів  повернути тварин у дику природу на території національного парку "Тузлівські лимани" й облаштувати для них всі необхідні умови, зокрема створити для пеліканів вольєр навколо штучного озера. Повернення диких птахів назад у природу буде коштувати 150 тисяч гривень. Волонтери оголосили збір коштів на своєму сайті, а також ведуть блог на сторінці фонду в фейсбуці. Наразі зібрано 10 відсотків необхідної суми.

Дуже гарна новина з Національний природний парк "Тузлівські лимани" ! Baker Tilly - у Вас також є привід для радості ю...

Опубликовано Peli can live Пятница, 2 апреля 2021 г.

Дивіться також:

Ідеолог UAnimals: "Ми не проти цирків, ми проти експлуатації тварин".

Активисты из Закарпатья придумали, как бороться с поджигателями травы с помощью дрона.