Поиск

Дослідження: Віруси та популярні пісні поширюються подібним чином

Дослідження: Віруси та популярні пісні поширюються подібним чином

Висновок британських учених

Текст: Buro 24/7

Фото: Unsplash

Дослідники вважають, що структура суспільства впливає на тривалість спалаху інфекцій та популярність пісень

Вчені з Великої Британії провели дослідження та встановили, що в графіках поширення інфекційних захворювань та спалахів популярності пісень є багато подібного. Науковці дійшли висновку, що під час соціальної взаємодії пісні, як і віруси, швидко передаються від людини до людини. Про це повідомляє видання Science Alert.

У випадку з музикою з часом число завантажень та прослуховувань досягає піку, після чого популярність треків поступово знижується. Як і з інфекційними хворобами, більшість людей “перехворівають” хітом. Вчені проаналізували дані MixRadio з графіками завантаження пісень через телефони Nokia у Великій Британії з 2007 по 2014 рік та знайшли схожість із кривими епідемій.

“Популярні пісні часто називаються вірусними, мелодії — заразними. Можливо, такий опис більш доречний, ніж вважалося раніше”, — зазначили дослідники. Вони також стверджують, що тривалість спалахів популярності пісень та поширення інфекції залежать від структури суспільства. Наприклад, найшвидше вірусними стають саме електронні хіти. Вони швидко досягають піку популярності, але потім так само швидко забуваються.

На думку вчених, це пов'язано з тим, що шанувальники електроніки доволі згуртована спільнота в суспільстві, на відміну від любителів поп-музики. Так само й вірусні захворювання поширюються в тісному колі й швидко зникають.

Дивіться також: 

Apple разрабатывают алгоритмы, которые помогут диагностировать у пользователей депрессию.

"Моя сокровенная тайна", — Ума Турман призналась, что прервала беременность в подростковом возрасте.