Поиск

У Нідерландах за допомогою ШІ створили машину, яка очищає берег від недопалків цигарок

У Нідерландах за допомогою ШІ створили машину, яка очищає берег від недопалків цигарок

BeachBot

Текст: Buro 24/7

Фото: Microsoft

Прототип використовує штучний інтелект для розпізнавання фільтрів від цигарок

Підприємці з Нідерландів Едвін Бос і Мартін Люкарт створили спеціальну машину, яка може самостійно очищати берегову лінію від недопалків цигарок. Про це повідомляє Microsoft.

Думка про те, що популярний серед людей пляж поблизу Гааги потребує очищення, прийшла до Едвіна Боса під час прогулянки з 4-річним сином. Хлопчик грався у піску і приніс батькові знайдений у ньому недопалок, яких на березі дуже багато.

Підприємець вирішив взятися за цю справу і за два роки, спільно зі своїм однодумцем та колегою Мартіном Люкартом, розробив спеціальну машину, яка здатна очищати пляж. Мобіль самостійно знаходить недопалки, дістає їх із піску і складає у спеціальне відділення.

Так Бос і Люкарт стали співзасновниками компанії з консалтингу TechTics, що базується в Гаазі і вирішує соціально важливі питання за допомогою технологій.

Прототип під назвою BeachBot (скорочено BB) використовує штучний інтелект, щоб краще розпізнавати викинуті фільтри, навіть якщо вони частково занурені в пісок.

“Це прекрасне місце. Мене справді дивує, що всі ці речі просто валяються навколо. У фільтрах від цигарок повно мікропластику, і все це опиняється серед природи”, — каже Едвін Бос.

Згідно з дослідженням урядових науковців із США, коли морська вода торкається недопалків від цигарок, фільтри випускають більше 30 хімікатів, які є токсичними по відношенню до морських організмів і становлять серйозну загрозу для довкілля. Деякі з хімічних речовин дослідники пов'язують з появою раку, астми, ожиріння, аутизму та низького рівня IQ серед людей.

Дивіться також: В Японии с 2025 года планируют использовать летающие автомобили.