Поиск

Подорожуємо Україною: 6 замків Галичини, котрі варто побачити

Подорожуємо Україною: 6 замків Галичини, котрі варто побачити

Вибір Ukraїner

Текст: Buro 24/7

Фото: Павло Пашко

Кілька маршрутів для мандрівки

Олеський замок


Один із найдавніших збережених замків в Україні. Він був важливою оборонною спорудою на кордоні між Польщею та Литвою, магнатською резиденцією і навіть місцем для пошуку замурованих скарбів. У 1970 роках пам'ятку відновили до її стану в кінці XVIII століття, який вважають періодом розквіту замку. Щороку чимало туристів приїздять сюди, щоб побачити частину експозиції Львівської галереї мистецтв.

Жовківський замок


Центральну площу міста Жовква на Галичині прикрашає ренесансний замок XVI століття. Саме Жовківський замок дав початок розвитку цього міста і став королівською резиденцією у XVII столітті. Переживши чимало перебудов і знакових історичних подій, сьогодні замок перебуває на реконструкції, тут поступово відкривають музейні експозиції.

Збаразький замок


Замок стоїть на високому пагорбі серед галицького міста Збараж, що неподалік Тернополя. Колись оточений непрохідними болотами, цей укріплений палац пережив облоги, пожежі й перебудови. З часів незалежності тут діє краєзнавчий музей із тисячами експонатів.

Підгорецький замок


Інша його назва – Палац у Підгірцях. Це пам'ятка архітектури на Галичині, що вдало поєднує ренесансний палац із бастіонними укріпленнями. Він розташований на краю рівнинного плато, тож у хорошу погоду видимість місцевості на північ від замку сягає десятки кілометрів. Наразі у замку відбуваються реставраційно-відновлювальні роботи.

Золочівський замок


Ренесансний палац-фортеця та колишня королівська резиденція, збудована у XVII столітті. За період свого існування замок виконував різні функції, а сьогодні є музеєм-заповідником і частиною Львівської галереї мистецтв. У дворі замку збереглися два палаци: Великий і Китайський, де відкрили музей східних культур.

Свірзький замок


У селі Свірж зберігся середньовічний Свірзький замок, що за понад 500 років існування пережив руйнування, перебудови й навіть був школою для радянських трактористів. Нині пам'яткою опікується Спілка архітекторів, що прагне перетворити його на сучасний заклад культури.

 

Дивіться також:

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною.

Слушаем и медитируем: Появился сайт-архив с записями шума лесов со всего мира.