Поиск

Єноти чи марихуана: Чого бояться канадійці

Єноти чи марихуана: Чого бояться канадійці

Ведмедям не до туристів, у них своє життя

Текст: Buro 24/7

Катерина Бабкіна дізналася, чи в Канаді безпечно

Не те щоби я не вірю Майклу Муру, який присвятив цілий епізод свого документального фільму "Боулінг для Колумбіни" доведенню факту, що канадці не замикають двері будинків — мовляв, так тут безпечно. Але я про всяк випадок теж в усіх перепитувала. І ось які результати мого особистого дослідження: по-перше, ні, в Канаді люди все-таки замикають двері квартир і будинків; і по-друге  якщо постійно всіх кругом питати, чи замикають вони квартири і будинки, люди починають менше почуватися в безпеці, багато смикатися і щось підозрювати.

babkina-canada

В світовому рейтингу безпеки, який враховує і загрозу тероризму, і останні воєнні дії на території країни, і кількість убивств на тисячу населення, і кримінальну ситуацію, і смерті в ДТП і ще багато чого, Канада посідає 8 місце. Для порівняння  Сполучені Штати, з яких я власне сюди приїхала,  на позиції 103, а Україна взагалі сто п’ятдесят шоста. 

Я потрапила сюди фактично одразу з Америки і розпочала подорож з англомовної провінції Онтаріо, котра історично має багато спільного зі Штатами, але оця різниця в відчутті безпеки і якогось спокійного порядку не дає заплутатися і дезорієнтуватися ані на секунду. 

babkina-canada

В Торонто, єдиному, до речі, канадському місті, де я бачила бездомних людей (це не значить, що в інших містах Онтаріо і Квебеку їх нема, але точно значить, що їх там небагато), люди залишають на терасах перед будинками меблі, іграшки, посуд, шуби та куртки. 

В Монреалі (провінція Квебек), котрий нагадує суміш Парижу й Нью-Йорку одразу після генерального прибирання, я спостерегла національний лайфхак, як стояти, де не можна: люди виходять за дітьми в школу, в магазин, забігають кудись по справах і залишають заведені авто з ключами всередині. Я так зрозуміла, це має означати, що людина не запаркувалася, а так, здійснила зупинку. Одного разу ми снідали, і весь час поруч з кафе, де паркуватися було не можна, відбувалася така зупинка  я підозрюю, власник авто снідав десь там поруч. 

В Києві не так давно мені розбили скло в машині (найменше і найдорожче вікно) і вкрали подушечку і ковдрочку, після цього я з якоюсь сумною заздрістю дивилася на ці покинуті на вулиці заведені та відкриті авта. Всі, до речі, кого я розпитувала про те, чи замикають вони оселі, зізналися, що оселі — так, а от машини  майже ніколи. 

babkina-canada

Володіння зброєю в Канаді ніби й дозволено, але максимально ускладнене, хоча й в 2012 році, не зважаючи на потужне антизбройове лоббі, вимогу про реєстрацію кожної одиниці зброї в федеральній базі було скасовано. Зброю не можна застосовувати для самозахисту, її носіння обмежене, потрібні дозволи на купівлю, чітко прописані умови зберігання. Я не зустріла тут нікого, хто мав би зброю (або не зізнаються), хоча принаймні канадські українці дуже це люблять  мабуть, їх всіх пошкодила радянська армія і культ Другої світової війни, в якому виросло багато поколінь. Втім, ніхто з моїх знайомих канадців зброї також не має і не носить, відсоток озброєного населення  всього 23,3 %.

І ще в Канаді мені не трапилося жодного нелегала  а таких, вимушена зізнатися, в українській спільноті в різних країнах серед новоприбулих завжди багато. З одного боку  тут є складні й недешеві, але офіційні програми іміграції, з іншого  нелегалом вижити не можна: ані заробити, ані влаштуватися. Це дуже різко контрастує, наприклад, із тим, що я щойно бачила в Нью-Йорку та Чикаго, де сидіти нелегалом, аж поки якось не вирішиться,  нормальна практика.

babkina-canada

Ще Канада є одним із лідерів по споживанню марихуани, котра тут все ще не легалізована,  і соціальна реклама "Не сідай за кермо накурений" трапляється значно частіше, аніж аналогічна про алкоголь. Можна зробити з цього висновок, що ці споживачі  рекордсмени веселі, але безпечні для оточення.

Небезпечними вважаються туристичні місця  до них чомусь зарахували лижні курорти, місця проведення Олімпіади та Ванкувер. В принципі, раціональне зерно в цьому є: всі інші туристичні місця Канади  це національні парки. Тут в основному лосі, ведмеді та бобри – звісно, взаємодіяти з ведмедем не дуже безпечно, але здебільшого їм не до туристів, у ведмедів своє життя.

babkina-canada

Взагалі, коли питаєш канадців з Онтаріо і Квебека про безпеку, вони всі чомусь говорять про єнотів. Єноти дуже смішні, і якщо вірити канадцям  дуже небезпечні і вони всюди (я не бачила жодного). Єноти приходять вночі мити своїх дітей в чужі басейни, єноти крадуть іграшки і загортаються вечорами в чужі куртки на терасах. Єноти відкривають смітники, і за розкидане сміття потім треба платити штраф. Єноти згортають ніч за ніччю в рулончик свіжорозгорнутий новий дорогий газон, щоби порпати з землі черв’яків. Переселити сім’ю єнотів, яка замешкала в вас в садочку чи на ґанку, коштує три тисячі доларів.

Я намагалася знайти якусь інформацію бодай про те, як часто єноти кусають канадців, щоби все це звучало хоч трошечки небезпечно, але замість цього гугл запропонував: як часто єноти їдять, як часто єноти мають дітей і як часто єноти какають. Навіть не знаю, про які саме небезпеки це могло би свідчити. 

 

Читайте також: Це як тролейбус: Катерина Бабкіна тестує Tesla Model S