
Подорожуємо Україною: Ліси, вали, пустелі — 6 місць без шуму мегаполісів
Вибір Ukraїner
Півострів Трахтемирів, Черкаська область
Трахтемирів – півострів і однойменне село на правому березі Дніпра. Це колишня козацька резиденція і центр запорозького козацтва на Наддніпрянщині у XVI-XVII ст. Півострів відомий численними археологічними знахідками, адже люди жили тут понад 100 тисяч років тому. У 1970-х внаслідок будівництва Канівського водосховища село Трахтемирів практично знелюдніло.
Кицівська пустеля, Харківська область
Піщана горбиста місцевість між сосновим лісом і заплавою річки Сіверський Донець. Це рідкісне для Слобожанщини й України загалом природне утворення знаходиться за годину їзди від Харкова, неподалік села Кицівка, що й дало йому назву. У радянські часи тут був танковий полігон.
Мавринський майдан, Дніпропетровська область
Серед степів Подніпров'я, неподалік Павлограда видніється земляний насип – Мавринський майдан. Його площа – 1,9 гектара. Це місце в кінці XVII століття до середини XVIII століття могли використовувати селітровари. З висоти пташиного лету Мавринський майдан нагадує гігантського краба.
Холодний Яр, Черкаська область
Реліктовий ліс Наддніпрянщини, площею понад 6 тисяч гектарів. Тут знаходили прихисток повстанці й партизани. Холодний Яр став місцем, де розгорталося безліч історичних подій різних епох. Це місце описував у своїх творах Тарас Шевченко. Сьогодні на території лісу створено низку заказників.
Скіфські вали, Вінницька область
Немирівське городище, або, як його ще називають, Скіфські вали, існувало на Поділлі у 700-500 роках до н. е. Це один із найбільших скіфських укріплених населених пунктів періоду ранньої залізної доби України, що займає площу понад 100 гектарів. До сьогодні тут збереглися вали висотою 9 метрів, а всередині знайшли залишки трипільського поселення, якому близько 4000 років.
Витачів, Київська область
Околиці села Витачів, що на правому березі Дніпра, відомі красивими та кінематографічними краєвидами. Це поселення існувало ще за часів Київської Русі як порт, а сьогодні воно приваблює багатьох туристів мальовничими рельєфами.
Дивіться також:
Поділ, про який ми не знали: 5 місць на карті Києва 1930-х.
Подорожуємо Україною: 6 замків Галичини, котрі варто побачити.