Поиск

Амаль Клуні допомагатиме українцям, які постраждали від воєнних злочинів рф

Амаль Клуні допомагатиме українцям, які постраждали від воєнних злочинів рф

В команді робочої групи Legal Task Force

Текст: Buro 24/7

А також баронеса Хелена Кеннеді та королівські радники Річард Гермер і Тім Отті

Амаль Клуні увійшла до міжнародної робочої групи Legal Task Force, яка надаватиме юридичну допомогу українцям, що стали жертвами воєнних злочинів з боку росії. Фахівці намагатимуться отримати репарації у національних юрисдикціях. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Також у команді працюватимуть королівські радники Річард Гермер і Тім Отті, Філіппа Вебб, баронеса Хелена Кеннеді й колишній голова Верховного суду Сполученого Королівства лорд Нойбергер. Серед інших учасників групи — юридичні експерти з фірм Covington & Burling LLP (США), Sygna Partners (Франція), а також Withers. Вони представлятимуть інтереси України, в тому числі у Міжнародному суді ООН. Всі працюватимуть безоплатно.

Наукову підтримку групі надаватимуть провідні фахівці у галузі міжнародного гуманітарного права, зокрема з Ноттінгемського університету, Женевського академічного інституту, Центру з питань міжнародного управління та врегулювання спорів при Королівському коледжі у Лондоні, фонду Клуні “За справедливість” та Інституту прав людини Міжнародної асоціації юристів.

Нагадаємо, Амаль Клуні є спеціалістом з міжнародного права і захисту прав людини. Вона зайняла посаду у суді ООН 2004 року. Працювала в якості юридичного радника з питань Югославії при суддях у Міжнародному суді ООН і Міжнародному кримінальному суді, а також була старшим юридичним радником прокурора в Спеціальному трибуналі з питань Лівану. Серед її клієнтів — колишня прем'єр-міністерка України Юлія Тимошенко й засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж.

Читайте також:

У Латвії, Німеччині та Естонії офіційно заборонили використовувати символіку V та Z.

Зеленському довіряють 72% громадян США, тобто більше ніж Байдену, Макрону і Шольцу.