Поиск

Нюдси на захисті країни: Як працює благодійний рух \"ТерОнліФанс\"

Нюдси на захисті країни: Як працює благодійний рух "ТерОнліФанс"

Інтерв'ю BURO.

Текст: Buro 24/7

Фото: Unsplash

За допомогою відвертих фото передали більше 13 мільйонів гривень армії

В Україні з'явився “ТерОнліФанс” — особливий підрозділ, який здобуває перемогу на війні завдяки… нюдсам. Дівчата й хлопці надсилають еротичні фото за донати на допомогу ЗСУ або волонтерам, що займаються закупівлею спорядження для бійців Територіальної оборони. Як це працює? Ми запитали у засновниць благодійного проєкту — Насті з України та Насті з Білорусі.

Як прийшла ідея створення руху?

Це жарт, який переріс у повноцінну діяльність. Я вже навіть не пам'ятаю, хто з нас вигадав термін "ТерОнліФанс", поєднавши слова "Територіальна оборона" та OnlyFans. Все почалося з того, що Настя, котра з Білорусі, будучи на той момент у відпустці в Загребі, намагалась вивезти юнака з Харкова. Вона зробила пост у твіттері, де в неї вже була своя аудиторія, намагаючись знайти машину. Було багато репостів, лайків, але способів вивезти людину у безпечне місце — жодного. І Настя, котрій це взагалі не властиво, написала, що скине нюдс тому, хто допоможе знайти машину. Знайшли за 5 хвилин.

Через декілька днів ми зустрілись у Варшаві. Я змогла виїхати з Києва разом з її тваринами, й коли ми вже сиділи разом в одній кімнаті, побачили, СКІЛЬКИ в неї повідомлень з бажанням якось допомогти, скинути гроші, знайти ще машину, аби також отримати фотокартку. Кинувши погляди одна на одну, ми вирішили, що навіть якщо поки в нас не має жорсткої потреби в грошах, то обов'язково десь є люди, яким вони можуть врятувати життя. І було вирішено (зібравши воєдино наші з нею нюдси) зробити твіт про те, щоб люди кидали гроші на благодійні фонди, а ми за це відправимо фотокартки. Тоді й прозвучала фраза, що "це вже якийсь "ТерОнліФанс". І тоді ця, як зараз полюбляють казати, кіберзброя почала штурмувати інтернет-простір.

Нюдси на захисті країни: Як працює благодійний рух "ТерОнліФанс" (фото 1)

Скільки людей приєдналося до "ТерОнліФанс"? І скільки серед них хлопців?

Зараз у нашому русі офіційно 42 людини, 6 з яких хлопці. Приблизно 10-13 повних анонімів, що “заволонтерили” нам свої фотокартки й вказали, від якої суми їх скидати людям. Нових учасників поки не приймаємо, бо вже набрали достатню кількість.

Є якісь критерії для фотографій? Чи у творців нюдсів є повна свобода?

Є обмеження. Бо фотографія — це насамперед про естетику. Ми знаходимося в категорії "Естетичні нюдси" й не ліземо у порнографію. Для цього є інші, скажімо, "організації".

Чи були випадки шахрайства?

Так, адже усюди є люди, котрі, незважаючи на всю ситуацію, намагаються обвести навколо пальця когось. Нащо воно їм? Бо чмоні. Саме так і називається наш список, куди вносяться шахраї. Деякі намагаються підробляти скріни донатів (забуваючи, як легко це перевіряється), а деякі взагалі створили фейкові акаунти й намагаються збирати гроші на власні картки. З такими розмова взагалі стала короткою. Ми їх оприлюднюємо, банимо, публікуємо заяви від тих, кого вони обдурили. До кожної картки прикріплено ім'я, тому в наш час за допомогою інтернету знайти можна майже будь-кого. 

Нюдси на захисті країни: Як працює благодійний рух "ТерОнліФанс" (фото 2)

Скільки в середньому донатять за один нюдс?

Кожен донатить за змогою. В середньому це приблизно 500-1000 гривень. Найбільший донат одним чеком був з-за кордону, на суму 634 000 гривень.

Скільки коштів вже вдалось зібрати?

Зараз підраховуємо за останні дні, але оприлюднена сума наразі складає 13 182 894 гривні.

Як отримати нюдс і допомогти українській армії:

  1. Пожертвувати кошти на спецрахунок ЗСУ у Нацбанку, перевірені благодійні фонди, на кшталт “Повернись живим”, або ж адресну допомогу ТРО. Повний список перевірених реквізитів — тут.
  2. Зробити скріншот транзакції та відправити одній/одному з учасниць/учасників руху. Їх можна знайти за хештегом #Теронліфанс у твіттері або ж написати Насті — в неї є база анонімних нюдсів. Важливо: транзакція має бути проведена не пізніше ніж 24 години тому.
  3. Ви отримуєте фото.

 

Дивіться також:

Як допомогти на війні, навіть якщо почуваєшся безсилим: 9 способів.

Як допомогти українській армії: 5 благодійних фондів.