Поиск

Україна отримала інноваційну технологію з очистки води в зонах гуманітарних катастроф

Україна отримала інноваційну технологію з очистки води в зонах гуманітарних катастроф

Порятунок для відрізаного від комунікацій населення

Текст: Buro 24/7

Фото: Unsplash

Дезінфекційний концентрат можна використовувати як централізовано, так і персонально

Україні передали інноваційну технологію знезараження води австрійської компанії BASU. Її можна використовувати у будь-яких польових умовах і без електроенергії, зокрема в зонах гуманітарних катастроф.

Отримати концентрат, що навіть воду з природних водойм може перетворити на питну, допомогла благодійна організація “Можемо разом”. Засіб передадуть ДСНС для подальшого розподілу.

Оскільки дезінфекційний концентрат можна використовувати як централізовано, так і локально — невеликими групами людей і персонально, його розфасовуватимуть у пляшки по 1, 2, 5 і 10 літрів, а також в індивідуальні шприци для самостійного очищення води на передовій.

За даними UNICEF, наразі 1,4 мільйона людей на сході України залишилися без водопостачання. Через пошкодження мереж і перебої в електропостачанні ще 4,6 мільйона по всій країні не мають належного доступу до безпечної для вживання води.

Особливо критична ситуація — в Маріуполі. Постачання води також немає у великих містах Донецької та Луганської областей. Ще 340 тисяч людей будуть відрізані від водопостачання, якщо вичерпаються запаси водосховища в Горлівці.

Читайте також:

Як допомогти на війні, навіть якщо почуваєшся безсилим: 9 способів.

У мережі з'явився фільм оператора Олександра Ратушного про блокадний Маріуполь.