Поиск

\"Зараз всі українці — армія\". Олена Зеленська вперше від початку війни дала інтерв’ю світовим виданням Vogue

"Зараз всі українці — армія". Олена Зеленська вперше від початку війни дала інтерв’ю світовим виданням Vogue

За сприяння Vogue UA

Текст: Buro 24/7

Фото: Stephan Lisowski (@stephanlisowski)

"Нам не потрібна жодна пропаганда, щоб виявити громадянську свідомість і стати до спротиву"

Олена Зеленська вперше від початку війни дала інтерв'ю світовим виданням Vogue. Текст українською та англійською можна прочитати на сайті видання. Про це повідомила редакція Vogue UA. Саме цьому виданню Олена Зеленська дала перше інтерв'ю у 2019 році у статусі першої леді України. У 2022 році вона розповідає світові про те, як героїзм став буденною нормою кожного українця після 24 лютого.

"Війна вмить поєднала особисте і громадянське. І в цьому, мабуть, була фатальна помилка тирана, який на нас напав. Ми насамперед українці, а потім усе решта. Він хотів розколоти нас, роз‘єднати, спровокувати внутрішнє протистояння, але це неможливо у випадку з українцями. Нам не потрібна жодна пропаганда, щоб виявити громадянську свідомість і стати до спротиву. Саме це особисте: гнів, біль, які ми всі відчуваємо, — миттєво вмикає громадянське: жагу діяти, чинити спротив агресії, захищати свою свободу. Кожен це робить як може", — розповіла Олена Зеленська.

Саме особисті історії звичайних людей, що "день за днем наближають перемогу", збираються в чат-боті "...відлік... 24|02", який Олена Зеленська запустила на початку воєнного вторгнення росії.

В інтерв'ю вона закликала світове суспільство продовжувати підтримувати Україну: "Головне — це в жодному разі не звикати до війни, не перетворювати її на статистику. Далі виходити на мітинги до адміністративних будівель своїх міст, закликати й заохочувати свої уряди до активних дій на підтримку нашої країни".


Читайте також: "Твоя історія — важлива!": В Україні створили чат-бот, де можна записати своє відео про війну