Поиск

У Чернігові відбудеться перший фестиваль монументального мистецтва \"Перезавантаження\"

У Чернігові відбудеться перший фестиваль монументального мистецтва "Перезавантаження"

Із 14 по 16 травня 2021

Текст: Buro 24/7

Сучасний погляд на українське монументальне мистецтво

Із 14 по 16 травня 2021 в Чернігові відбудеться перший фестиваль монументального мистецтва "Перезавантаження".

Це культурна подія, присвячена дослідженню, збереженню та популяризації українського монументального мистецтва другої половини 20 століття. Тема фестивалю  спадкоємність. Основні локації знаходяться в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана та Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського.

У Чернігові відбудеться перший фестиваль монументального мистецтва "Перезавантаження" (фото 1)

Мета організаторів проєкту  подолати байдужість та безвідповідальне ставлення до творів монументального мистецтва, допомагаючи відвідувачам "перезавантажити" своє сприйняття творів мистецтва, сфокусуватись на їхній унікальності та мистецькій цінності.

У Чернігові відбудеться перший фестиваль монументального мистецтва "Перезавантаження" (фото 2)

У рамках фестивалю відбудеться діалог між дослідниками, мистецтвознавцями, художниками та архітекторами щодо монументального мистецтва. Також запланована презентація панно української мисткині Галини Севрук "Давній Чернігів" 1983 року, яке було врятовано з готелю "Градецький". Зокрема, відбудеться показ фільму "Шелест кроків" від фонду АРВМ та презентація фільму "Шістдесятниця Галина Севрук" від телеканалу "Глас" режисерки Лариси Колосової.

Більш детально ознайомитися з програмою фестивалю можна на офіційному сайті події.

Фестиваль «ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ» PROMO VIDEO 2021!

Фестиваль «ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ» PROMO VIDEO 2021! Ідея першого промо-ролику фестивалю «Перезавантаження» народилася завдяки ескізу Іллі Толкачова «Дерево життя». Коли ми вперше побачили цей ескіз у майстерні художника — ми були у захваті, що знайшли його! Але яке ж було наше здивування, що на зворотньому боці ескізу був напис — «ЧЕРНІГІВ»! На жаль, художника не стало у 2007 році, тому дізнатись подробиці було неможливо. Але ми відразу уявили, як Ілля Толкачов їде авто-стопом зі своїм ескізом до Чернігова, щоб працювати над своїм «Деревом життя» і це надихнуло нас на створення такого невимушеного та легкого промо-ролику, який став справжнім квестом! Головну роль у цьому відео грає Костянтин Примаченко. Ми невипадково вибрали обличчям нашого промо саме молоду людину, оскільки вважаємо, що монументальне мистецтво — це сучасне та суперцікаве мистецтво! Над роликом працювали — Дмитро Фальчевський, Олександр Чепурний, Роман Ткачов, Роман Закревський, Костянтин Примаченко, Олексій Сікун. Також безмежна вдячність за надані ескізи дружині художника — Наталії Болдирєвій. придбати квитки на фест, ознайомитись з програмою та підтримати фестиваль можна на нашому офіційному сайті http://monumentalism.cn.ua #ChernihivMonumentalism #perezavantazhennyafest #galagan_art_museum #kotsyubinsky_museum #ЧДХШ #ПластАрт

Опубликовано Фестиваль монументального мистецтва Перезавантаження Вторник, 4 мая 2021 г.

Дивіться також: Бунтарки, художниці та дисидентки: В Україні створили інтерактивний проєкт про мисткинь-шістдесятниць.