Поиск

Bookchallenge_ua: Що найважливiше?

Великi цiлi досяжнi

Bookchallenge_ua: Що найважливiше?
Читаючи 200 книжок за рік, Марк Лiвiн дійшов висновку, що усіх нас врятує література

Bookchallenge_ua  проект писателей Катерины Бабкиной и Марка Ливина, которые поставили себе цель прочесть 400 книг за год. Каждую неделю Buro 24/7 публикует отчет об их успехах и приключениях.


За останні два тижні я прочитав 4 книги з 10 запланованих.

Це відставання свідоме. У певний момент нашого з Катею проекту я взяв собі за основу думку "бачити ліс, але не бачити дерева", яка може говорити нам про нестримне людське бажання узагальнювати, знаходити легкі пояснення, бути про все на світі. Якщо більшості з нас це дозволено і більше того — гарантовано, враховуючи турбулентність інформаційного поля, то хороші книги завжди повинні бути про щось.

Адже вони — комунікаційний капітал, предмет цілком конкретних розмов на кухнях, в ресторанах чи барах, на зустрічах з друзями, це рятівні жилети для тих, у кого в товаристві колег теми погоди та політики вичерпалися, а жарти "не заходять". Я навіть знаю людей, яким книжки у певній мірі врятували життя — професійне, особисте чи інтимне. Усе це потребує конкретики, яку найлегше, найчастіше та найправильніше ми знаходимо між рядків тексту.

Багато читати — легко, я цим займався 9 тижнів без упину. Інше питання — як у цьому швидкому процесі знаходити для себе конкретні поняття, які створюють додану вартість кожної книги?

За 10 тижнів проекту моя непевна і неостаточна відповідь — ніяк. Звісно, якщо ти хочеш бути людиною "про щось".

Це ніби дивитися на ліс у вікно швидкісного потягу, бажаючи роздивитися кожне дерево. Розклад прибуття все одно бере своє, залишаючи в нашій голові нечіткі образи, які забуваєш, як тільки твоя нога ступає на перон.

1

Через це у мене вперше за 10 тижнів проекту з’явився блакитний маркер, яким я позначаю усе, що має для мене значення. Чим більше в книзі блакитного, тим вона важливіша. З одного боку, це зменшує швидкість пересування, з іншого — створює ПДВ, який може компенсувати можливу недочитану кількість книжок. Але я чомусь впевнений, що ми з Катею знайдемо інші маршрути для досягнення нашої великої цілі, у яких вдасться поєднати швидкість та якість.

Ось список книг, які я прочитав за цей період: Джером Девід Селінджер — "9 оповідань", Джон Фаулз — "Колекціонер", Володимир Єрмоленко — "Далекі близькі", Жозе Сарамаго "Сліпота", а також конкретний рядок з книги, яка мені запам’яталася найбільше. Впізнаєте? 

1

Читайте также: Bookchallenge_ua: Нас не навчили програвати. 

Buro 24/7

Оставьте комментарий

Загрузить еще