Поиск

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні

Вибір Ukraїner

Текст: Buro 24/7


Плануємо маршрути!

Обираємо цікаві місця для літнього відпочинку разом із командою медіапроєкту Ukraїner, який у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану й автентичну Україну. Блакитні озера, піщана коса, яка розділяє море і лиман, чи каньйон посеред голого степу та острів у дельті Дунаю, де можна спостерігати за птахами, – ось 5 ідей для мандрівок Україною у липні. 


Бессарабія/Малий Татару

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 1)

Малий Татару – один із найбільш мальовничих островів дельти Дунаю, розташований на кордоні з Румунією. Він входить у регіональний ландшафтний парк "Ізмаїльські острови". У 50-х роках минулого сторіччя острів осушили під сільськогосподарські угіддя. Однак природа повернула його собі. Після повені частина території перетворилася на озеро. Решта острова сьогодні – непрохідні хащі.

Всесвітній фонд природи (WWF) вніс дельту Дунаю у список 200 найцінніших екорегіонів світу. Це ідеальне місце, щоб попрактикуватися в екотуризмі. Сюди їздять спостерігати за рідкісними видами птахів, якими багата дельта Дунаю. Це білохвостий орлан, жовта чапля і малий баклан – ті, хто захоплюється бьордвотчингом, будуть щасливі. 

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 2)
фотограф Павло Пашко
Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 3)


Сіверщина/Блакитні озера

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 4)

Блакитні озера на Сіверщині – це колишні кар'єри поблизу села Олешня, наповнені джерельною водою й оточені сосновим лісом. Раніше тут видобували кварцовий пісок для виготовлення скла. Найбільше із чотирьох озер – Велике, яке через форму називають також Серцем.

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 5)
фотограф Павло Пашко
Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 6)


Поділля/Бакота

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 7)

Бакота – затоплене село поблизу Кам'янця­-Подільського, територія, відома своїми неймо­вірними краєвидами. 1981 року під час будівництва Новодністровської ГЕС усе населення краю вивезли до сусідніх міст. Саму ж Бакоту разом з іншими селами затопили. Сьогодні це водосхо­вище завдовжки 200 км, а заплава простягаєть­ся на 1590 гектарів.

Бакота була заснована як місто. Вперше воно згадується в літописі 1240 року як найбільший адміністративний центр Дніпровського Пониззя з населенням понад три тисячі осіб. У XIII-XVI ст. край між Дністром і Бугом називали Руссю Дольною зі столицею у Бакоті. Тут сходилися і пі­ші торговельні шляхи, і водні.

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 8)
фотограф Олексій Карпович
Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 9)


Таврія/Кінбурнська коса

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 10)

Кінбурнська коса відділяє Дніпровсько­-Бузький лиман від Чорного моря. Омивається і прісною, і солоною водою, що відрізняються навіть ко­льором. 40-­метрова піщана коса є продовжен­ням Кінбурнського півострова. На її вістрі море і лиман розділяють лічені метри. Це улю­блене місце для гніздування і зупинки птахів під час перельоту. Для них тут навіть створили штучний півострів біля озера Лопушне.

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 11)
фотограф Павло Пашко
Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 12)


Причорномор'я/Каньйон в Актовому

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 13)

Глибоке провалля серед голого степу, утворене річкою Мертвовод у гранітних скелях, розташо­ване поблизу села Актове. Глибина каньйону – понад 50 метрів. До XX ст. річка Мертвовод була судноплавною, а за часів радянської влади че­рез встановлення дамб рівень води критично знизився, і вона замулилася. Каньйон є частиною Національного природного парку Бузький Гард.

Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 14)
фотограф Павло Пашко
Каньйони, озера й острови: 5 місць для подорожей Україною у липні (фото 15)

Нагадаємо, Ukraїner – волонтерський медіапроєкт. Команда ентузіастів упродовж останніх чотирьох років фіксує різноманітні важливі події, спільноти, процеси, що відбуваються у суспільстві. До роботи над проєктом залучено понад 300 волонтерів, а матеріали Ukraїner виходять уже десятьма мовами.

Перше коло експедицій Ukraїner тривало із червня 2016-го до жовтня 2018 року й охопило всі історичні регіони, крім тимчасово окупованих територій. Результатом цих розвідок стали вже понад 200 виданих історій на сторінках ukrainer.net, книжки "Ukraїner. Країна зсередини" та "Ukraïner. Ukrainian Insider", документальна стрічка "Ukraїner. The Movie".


Дивіться також: Поездка выходного дня: Экзотика в двух часах езды от Киева.

 

Оставьте комментарий