"Психодарвінізм. Практичний гуманізм": У Музеї сучасного мистецтва Одеси відкривається виставка Іллі Чичкана

З 16 липня по 29 серпня 2021 року

Виставка присвячена шедеврам класичного реалістичного живопису

З 16 липня по 29 серпня 2021 року в Музеї сучасного мистецтва Одеси пройде виставка художника Іллі Чичкана. У новому циклі робіт, присвяченому шедеврам класичного реалістичного живопису, митець іронізує над ідеологічним впливом видатних творів мистецтва та пропонує по-новому поглянути на культурну спадщину минулих епох.

Ілля Чичкан. Виставка "Психодарвінізм. Практичний гуманізм"

Виставка "Психодарвінізм. Практичний гуманізм" являє собою імітацію камерної музейної зали, де сконцентровані твори, які "повинен знати кожен": карикатура, криве дзеркало музею, де Чичкан висміює музейний пафос та відкидає традицію поклоніння імперському канону та уявної складності мистецтва.

Ілля Чичкан. Виставка "Психодарвінізм. Практичний гуманізм"

"Людина розумна прямоходяча заходить до музею з острахом й цікавістю, ніби її предок-примат. Обох лякає невідомість, адже мистецтво подібне до джунглів: загубитися легко, а віднайти сенс дещо складніше",  розповідає про свій проєкт Ілля Чичкан. Термін "психодарвінізм" об'єднує вульгаризоване розуміння праць Дарвіна, Маркса і Фройда, згідно з яким в процесі еволюції людину з мавпи зробила не праця, а секс та агресія.

Ілля Чичкан. Виставка "Психодарвінізм. Практичний гуманізм"

"Пандемія продемонструвала непереборну рівність біологічного виду homo sapiens: хвороба бідняка в Китаї відгукнулася в маєтку принца Уельського. Проблему економічної та правової нерівності наразі можна визначити як біологічну загрозу. Одну з тих, що перетворюють наш світ із глобалізованого в глобальний, де всі пов'язані з усіма, хочемо ми цього чи ні",  пише арткритик Костянтин Дорошенко.

Нідерландський вчений Франс де Валь у своєму дослідженні "Політика у шимпанзе" переконує, що ієрархічність, маніпуляції сексуальністю, боротьба за владу з інтригами й коаліціями існують у приматів поза культурою та цивілізацією.

Провокативна виставка Іллі Чичкана нагадує про ці первинні особливості і вже викликає ажіотаж серед публіки:

Куратори проєкту: Марат Гельман, Андрій Сігунцов.

Відкриття виставки "Психодарвінізм. Практичний гуманізм" відбудеться 16 липня 2021, о 17:00, в Музеї сучасного мистецтва в Одесі. Дізнайтеся більше про подію тут.

 

Дивіться також:

"Україна в Помпіду": Що потрібно знати про виставку українського сучасного мистецтва у Франції.

У Fondation Cartier проходить виставка робіт Деміена Хьорста Cherry Blossoms.

Buro 24/7

15.07.21, 16:00