Поиск

\"Мистецький арсенал\" створив 3D-тур виставкою сучасного білоруського мистецтва

"Мистецький арсенал" створив 3D-тур виставкою сучасного білоруського мистецтва

Онлайн та безкоштовно

Текст: Buro 24/7

Фото: Олександр Попенко

"Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив"

"Мистецький арсенал" створив 3D-тур виставкою білоруського мистецтва "Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив".

Мистецький проєкт має на меті розказати відвідувачам історію протесту та феномену солідарності в Білорусі. Майже 50 робіт білоруських художників і художниць в експозиції виставки можна роздивитися онлайн та безкоштовно.

Наразі віртуальний тур містить аудіогід українською мовою, що розповідає про виставку у десяти термінах глосарію цього проєкту, а також через окремі художні роботи. Глядачам 3D-туру будуть доступні до перегляду відеороботи, представлені на виставці, відеофіксація інсталяцій та кураторський опис мистецьких робіт.

"Мистецький арсенал" створив 3D-тур виставкою сучасного білоруського мистецтва (фото 1)

Співкураторами проєкту стали 6 білоруських митців і дослідників: Олексій Борисьонок, Андрій Дурейка, Марина Напрушкіна, Максим Тимінько, Антоніна Стєбур, Сергій Шабохін.

Виставка "Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив" є зрізом сучасного білоруського мистецтва, яке створює та проявляє актуальні форми взаємодії, опору, колективності й майбутнього і практикується вже сьогодні — кожний день.

"Мистецький арсенал" створив 3D-тур виставкою сучасного білоруського мистецтва (фото 2)

За словами Олесі Островської-Лютої, директорки "Мистецького арсеналу": "Мистецтво прекрасно допомагає зрозуміти стан світу, висвітлює ідеї, врази й надії. Воно має діагностичний ефект: глядач, який завжди є водночас і співавтором, занурюється в реальність, із якою має справу художник і куратор. Все це сприяє нашому розумінню, відчуттю історії на кінчиках пальців.

"Мистецький арсенал" створив 3D-тур виставкою сучасного білоруського мистецтва (фото 3)
"Мистецький арсенал" створив 3D-тур виставкою сучасного білоруського мистецтва (фото 4)
"Мистецький арсенал" створив 3D-тур виставкою сучасного білоруського мистецтва (фото 5)

Говорячи про важливість історичного моменту в контексті білоруського сучасного мистецтва, Олеся Островська-Люта додає: "Виставка білоруського сучасного мистецтва нині, в цей історичний момент,  це не тільки естетичний досвід, хоча він, безумовно, передусім. Це також інтелектуальне занурення у причини політичної дійсності Білорусі та важливий жест підтримки білоруської культурної сцени".

"Мистецький арсенал" створив 3D-тур виставкою сучасного білоруського мистецтва (фото 6)

Виставка "Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив" мала відкритися для відвідувачів у День Волі в Білорусі, 25 березня 2021 року. Однак через посилення карантинних обмежень презентація виставкового проєкту пройшла онлайн.

Дивіться також: 5 трендов украинского искусства за последние пять лет.