Поиск

Художники объясняют искусство детям: Роман Михайлов

Художники объясняют искусство детям: Роман Михайлов

От "Е" до "И"

Текст: Аня Белоус

Проект Buro 24/7, PinchukArtCentre и Old Fashioned Radio

"Буквы про искусство" — совместный проект PinchukArtCentre, Buro 24/7 и Old Fashioned Radio в рамках Премии PinchukArtСentre — 2018. Он представляет собой нечто вроде художественной азбуки. Мы расскажем, что значат все те термины, которые вы точно слышали, но не всегда понимали.

Каждую неделю мы публикуем обзорные материалы, в которых представители арт-сообщества объясняют слова, с которыми постоянно сталкиваются в своей работе. И делают это так, чтобы понял даже ребенок.

Художники объясняют искусство детям: Роман Михайлов (фото 1)

Роман Михайлов, художник

Живопис — це фарбами на полотні або ще на чомусь. Можна навіть не фарбами, зійде й смола або лайно. У живописі майже завжди домінує колір, не обов'язково яскравий.

Живопис буває двох видів: перший — "все зрозуміло", коли на картині ви можете побачити людей, тварин та відомі вашій свідомості речі; другий вид — "нічого не зрозуміло", абстрактні або мінімалістичні картини, які нагадують малюнки дітей та божевільних. Так ось, другий вид живопису нічим не гірший за перший. І "Чорний квадрат",  і "Джоконда" — це живопис.

Звук. Саунд-арт — не обов'язково музика. Швидше за все, це звуки або ж речі, котрі видають ці звуки. Це може бути багатогодинне дудіння в дудку або скрегіт пінопласту по склу, а іноді це просто тиша. Важливо те, які сенси митець вкладав у цю тишу.

Інтервенція — це коли ви вторгаєтеся у чийсь простір і ставите там щось своє. Наприклад, якщо ви принесете і поставите в PinchukArtCentre відро з картоплею без відома будь-кого — це буде інтервенція.

Євроремонт — це "покращення" часів правління Кучми.

Інсталяція. На перший погляд може здатися, що інсталяції — це купи мотлоху або речей, що були куплені в будівельному магазині. Насправді, усі конструкції ретельно продумані митцем, а речі, з котрих вони побудовані, наповнені сенсами та символами. Туди нічого не можна додавати та в жодному разі нічого не можна забирати. 

Знайдений об'єкт, редімейд. Об'єкт, котрий митець приніс у виставковий простір та сказав, що це мистецтво. Але мистецтвом об'єкт стає, лише потрапляючи у виставковий простір. Одна й та ж сама пательня в крамниці посуду і в музеї сучасного мистецтва має зовсім різні сенси. На пательні з крамниці ви зможете посмажити яєчню. А дивлячись на пательню в музеї сучасного мистецтва, повинні проаналізувати актуальні події у світі, провести паралелі між розпеченою пательнею і терактами, війнами та збагнути сенс, котрий митець вклав у свою роботу.

 

Послушать подкасты на Old Fashioned Radio можно тут, а прочитать полный список терминов — тут

 

Читайте также: Художники объясняют искусство детям: Маша Шубина.