Поиск

У київській галереї відбудеться виставка фотопроєкту Саші Маслова \"Пані української залізниці\"

У київській галереї відбудеться виставка фотопроєкту Саші Маслова "Пані української залізниці"

Ukrainian Railroad Ladies

Текст: Buro 24/7


Призер Sony World Photography Award

Наприкінці липня видавництво "Основи" видало книгу призера Sony World Photography Award, українсько-американського фотографа Саші Маслова, під назвою "Пані української залізниці" (Ukrainian Railroad Ladies).

Із 21 серпня до 6 вересня у київській галереї The Naked Room триватиме виставка "Пані української залізниці" із портретами чергових по переїздах і контролерок безпеки руху Української залізниці.

Маслов не проживає в Україні вже більше 15 років, але протягом декількох років мандрував Батьківщиною і працював над проєктом. Так, йому вдалося вхопити дух сучасної України у дуже переконливому образі жінки-регулювальниці.

У київській галереї відбудеться виставка фотопроєкту Саші Маслова "Пані української залізниці" (фото 4)
У київській галереї відбудеться виставка фотопроєкту Саші Маслова "Пані української залізниці" (фото 5)

У сучасному світі багатьом здається, що регулювальниці зайняті не дуже перспективною роботою. У часи Tesla й розумнішого за людину штучного інтелекту ці жінки досі вручну закривають та відкривають шлагбауми на автомобільних переїздах. Та попри втому в очах і не надто гідні умови праці, "пані української залізниці" дивним чином емансипуються від усього поганого й буденного і причаровують! Варто також зазначити, що у фокусі проєкту Маслова є не стільки конкретні героїні, скільки соціально-політичний контекст навколо нього.

Портрети, що увійшли до книги Ukrainian Railroad Ladies, отримали міжнародні нагороди Sony World Photo Awards та LensCulture в 2020 році. Про них написали New York Times, The Guardian, The Washington Post, WIRED, Marie Claire Korea. Замовити фотокнигу можна тут.

Читайте також: Взгляд изнутри: Работницы железной дороги в фотопроекте Саши Маслова.

Оставьте комментарий

Больше