Поиск

В Амстердамі покажуть серію арт-інсталяцій, щоб викликати у європейців емпатію до України

В Амстердамі покажуть серію арт-інсталяцій, щоб викликати у європейців емпатію до України

"І ніхто не скаже за мене мої слова"

Текст: Buro 24/7

Кураторка проєкту — Катерина Філюк

В Амстердамі проведуть серію зустрічей з українською культурою та її творцями — як українцями, так і іноземцями. Мета проєкту — подолання дистанції між подіями, що розгортаються в Україні, та голландською аудиторією, яка переживає їх переважно через новини.

В рамках ініціативи покажуть твори, що стосуються спровокованих війною деколонізаційних зусиль українських митців; роботи, створені у відповідь на поточні події; військові щоденники, написані художником, який залишився в Києві під бомбардуванням; серію фільмів, знятих в обложеному Маріуполі, та українську народну культуру на Донбасі.

В проєкті візьмуть участь Петро Армяновський, Євгенія Бєлорусець, Лія Достлієва та Андрій Достлієв, Дивина, Firefly Frequencies Radio, Анна Хвиль, Ромеа Мурин і Франциско Лобо, Зоя Лактіонова, Ірина Озі. Запрошеними гостями стануть Натанья ван Дейк, Олександра Трянова, Фулко Трефферс та Марджо ван Шайк.

Кураторка проєкту Катерина Філюк вважає, що саме українцям слід розповідати свою історію, а завдання міжнародної спільноти — підтримати нас у нашій боротьбі за свободу. Тож недаремно епіграфом до серії зустрічей стали слова із композиції "Торчок" Сергія Жадана: "І ніхто не скаже за мене мої слова, і ніхто не зробить за мене мою роботу".

Заходи відбуватимуться протягом півтора місяця, починаючи з 3 травня, переважно у просторі Drop-In It's OK...for common uncertainties, за адресою Oudekerksplein 3 1012GX, Амстердам. Про кожну окрему подію можна дізнатися на фейсбук-сторінці проєкту.

В Амстердамі покажуть серію арт-інсталяцій, щоб викликати у європейців емпатію до України (фото 1)
В Амстердамі покажуть серію арт-інсталяцій, щоб викликати у європейців емпатію до України (фото 11)
Irina Ozi. Save Heritage_sketch

 

Читайте також:

На Венеційській бієнале презентували виставку "Це Україна: Захищаючи свободу" від PinchukArtCentre.

Christie’s проводять аукціон робіт українських митців, щоб зібрати кошти для лікарів та біженців.