Поиск

7 must read книг українською

7 must read книг українською

#bookchallenge_ua

Текст: Buro 24/7

Фото: Nastya Telikova

Марк Лівін обирає найкращі з 18 тисяч прочитаних сторінок

Bookchallenge_ua  проект писателей Катерины Бабкиной и Марка Ливина, которые поставили себе цель прочесть 400 книг за год. Каждую неделю Buro 24/7 публикует отчет об их успехах и приключениях.

Источник:http://www.buro247.ua/culture/books/bookchallenge-treasure.html

1

8 місяців #bookchallenge_ua — це 90 прочитаних книг, більше 18 000 сторінок, майже 800 годин читання. Звісно, це значно менше, ніж ми витрачаємо на розваги, і значно менше, ніж читали наші батьки (розваг у них, щоправда, також було значно менше). Але особисто для мене цього достатньо, аби навчитися розрізняти корисну літературу від протилежної.

Минулого тижня я проїхав з презентаціями нової книги 2000 км, і на кожній з них читачі по кілька разів запитували мене про найбільш цінні видання за весь період проекту. Тому я вирішив скласти must read не зачитаної до дірок, але дуже важливої літератури українською мовою. 7 пунктів для тих, хто шукає, що прочитати весною та на початку літа.


1.

Юнас Гассен Хемірі — "Монтекор. Унікальний тигр"

1

Незвичайна за структурою і надзвичайна за змістом, в дечому міфологізована книга про емігранта з Марокко, який більше за все на світі хотів стати шведом до кінчиків волосся. Особисто в мене ніколи не було сильніших почуттів до книги, аніж в цьому випадку. Раджу тим, хто прагне до толерантності та любові у всіх її можливих проявах.

2.

Василь Махно — "Дім у Бейтінґ Голлов"

1

У першому виданні книга лауреата премії "Книга року Бі-бі-сі 2015" блакитна-блакитна, як її вміст, що розкиданий картою світу і розкривається то на узбережжі океану, то у Нью-Йорку, то у Чорткові Тернопільської області. Найбільш цінна для тих, хто супротивиться моралі і любить простір для особистих висновків.

3.

Мішель Уельбек — "Карта і територія"

1

У цій книзі автор з жорстокістю Макса Пейна вбиває себе самого, спілкується з Фредеріком Бегбедером та сміливо й чесно говорить про мистецтво, секс та усвідомлену самотність як єдине джерело, аби залишатися творцем. Думаю, книга сподобається тим, хто любить контркультуру, що подається з ніжністю та пристрастю маніяка.


4.

Емманюель Каррер — "Опріч мого життя"

1

Особисто для мене це книга про першу ніч усвідомлення втрати близької людини. Момент, коли найважче, і ніхто не може тобі в цьому зарадити. З одного боку, автор говорить про страшні речі — рак, смерть та самотність у переживанні всього цього. З іншого боку, за всіма неприємностями цієї книги можна прочитати життєствердність та любов – навіть найбільші людські трагедії можна розповісти без зайвих сентиментів, чесно та щиро. Раджу тим, хто шукає щось схоже до Еріка Шмітта, тільки без зайвої драматургії та сентиментів.


5.

Клейтон Крістенсен — "Як ви збудуєте своє життя?"

1

Автор у вступному слові говорить про те, що найкращу характеристику людині може дати її чекова книжка, натякаючи на те, що справжнє велике і доросле життя — те, що стається з нами кожного дня і відбирає найбільше ресурсу та уваги. Десь поміж дієвих рекомендацій про те, як виховувати дітей, як будувати кар’єру, як спілкуватися з колегами, проглядається величезний соціологічний досвід автора. Це не просто особиста історія — це ретельно відібрані та добре прописані картинки найважливіших епізодів з життя бізнес-покоління Америки. Цінна для тих, хто вірить, що від найменшого кроку може залежати найкраще майбутнє.


6.

Володимир Єрмоленко — "Далекі близькі"

1

У цій книзі сучасний український філософ провів величезну дослідницьку роботу, аби знайти точки перетину між життями Руссо, Гарі, Флобера, Казанови та інших, зробивши далеких від нашої епохи і наших переживань авторів дуже-дуже близькими. Ніби всадивши їх поруч з нами за стіл, за чаркою чи філіжанкою, чи пляшкою, чи за ще чимось подібним, що зазвичай беруть собі давні друзі, аби розмова була легкою та товариською. Надзвичайна цінною книга буде для тих, хто має спортивний інтерес до життя інших митців і шукає в цьому для себе натхнення.


7.

Ромен Ґарі — "Обіцяння на світанку"

1

Мати класика французької літератури найбільше на світі хотіла, аби її син, російський єврей Роман Кацєв, став… дипломатом. Надзвичайна материнська любов не просто провела його до цієї цілі. Разом з цим він став письменником, літературним махінатором, двічі лауреатом Ґонкурівської премії (хоча її дають тільки раз в житті), героєм Другої світової війни, зрадником та переможцем, бабієм, разом з цим залишаючись навмисно вразливим та відкритим, аби написати книгу про взаємини зі своєю матір’ю. Раджу тим, хто шукає натхнення у героїчних вчинках та поетичній маскулинності.

 

Читайте также: Іноді просто хочеться $100. Колонка Катерини Бабкіної.