Поиск

Bookchallenge_ua: Чому лінитися корисно?

Bookchallenge_ua: Чому лінитися корисно?

400 книг за 365 днів

Текст: Buro 24/7

Фото: Photo by Viktor Hanacek

Марк Лівін про феномен "суботнього ліжка"

Bookchallenge_ua  проект писателей Катерины Бабкиной и Марка Ливина, которые поставили себе цель прочесть 400 книг за год. Каждую неделю Buro 24/7 публикует отчет об их успехах и приключениях.

 

Загалом я дуже щаслива людина, яка працює по 14 годин на добу, без вихідних.

Через це мені часом дуже не хочеться читати, писати та рахувати, не хочеться нікуди виходити, не хочеться випускати себе в тираж, розповідати комусь, як я почуваюся, витрачати час на зайве. Мені постійно доводиться робити над собою зусилля, аби виконати найпростіші завдання, що вимагають мого виходу назовні.

Я думаю, всім знайоме це відчуття. Я називаю його "суботнім ліжком". Це коли дуже-дуже тихо, і ти знаєш, що цілий вихідний тебе ніхто ніде не чекає, і календар нарешті не надсилає тобі ніяких нагадувань, написаних капсом за типом "Деддеддедлайн", і повідомлення не приходять з соцмереж, і загалом телефон брати до рук не хочеться.

У тебе немає ні перед ким зобов'язань, ти всім все віддав і можеш розслабитися.

Загалом, ідеальний стан, але як і все решта на світі — нетривалий. Якщо ти спроможний обирати, то дуже швидко розумієш, що таке щастя в перспективі невигідне. Його цінність — день-два, які ти все одно потім ховатимеш перед друзями за історіями про те, "що всі вихідні я працював, чи дивився наукову фантастику, чи читав", аби тільки не зізнаватися, що дозволив собі відітхнути.

Напевно, варто цей день записувати собі заздалегідь в календарі "Сьогодні я нічого не роблю", і планувати себе на лінощі, і не робити того, що в будні тебе лякає, що тобі не подобається, з чим тобі важко миритися. І просто казати друзям: вибачте за тимчасові незручності, сьогодні я лінуюся.

Але заразом не забувати, що найбільший кайф отримуєш, здолавши одну з таких неприємних перепон, і що про оце незаплановане щастя по гарячим слідам пишуться найкращі колонки, і робляться найкрутіші проекти, принаймні у житті тих, кого я знаю.

І що переможець той, хто долає виклики, і вони завжди не про легкі речі, і не про те, що подобається, і що любиш, і що дуже популярно. Але вони завжди про розуміння мети, про цінність та прості осяяння, які швидко-швидко записуєш у нотатник і потім перечитуєш, коли маєш вільну хвилину, чи може як я — цілий день, який називаєш "суботнім ліжком".

У моєму останньому записі значиться: "Нічого не робити просто так". З-поміж усього іншого для мене це означає, що навіть лінощі можуть бути корисними, якщо ти можеш їх свідомо обрати.


Читайте также: Bookchallenge_ua: Білий кролик в твоїй голові.